UWAGA!

Pamiątki niepodległości w CSE Światowid

 
Elbląg, Pamiątki niepodległości w CSE Światowid

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza 8 listopada o godz. 19 na otwarcie wystawy „Pamiątki niepodległości”, której tematem będą wspomnienia rodzinne mieszkańców Elbląga i okolic oraz związane z generałem brygady Bolesławem Nieczuja – Ostrowskim.

„Pamiątki niepodległości” skoncentrowane są przede wszystkim na powojennej historii regionu. Na wystawie prezentujemy wybrane  historie, opowiedziane przez mieszkańców miasta i naszego regionu. Każda z nich mogła być gotowym materiałem na książkę. Istotną częścią wystawy są wspomnienia, związane z honorowym obywatelem Elbląga, legendarnym dowódcy 106. Dywizji Piechoty Armii Krajowej - generałem brygady Bolesławem Nieczuja - Ostrowskim. Jego czyny są punktem wyjścia do kultywowania pamięci i tradycji rodzinnej, wpisanej w historię odradzającego się Państwa Polskiego.
       Wystawa „Pamiątki niepodległości” w swoim głównym założeniu powstała by ukazywać losów Polaków i ich skomplikowane drogi do niepodległości.  U podwalin wystawy leży także pojęcie wspólnoty. Chcemy o niej dyskutować, wzmacniać ją, szukać wspólnych płaszczyzn i diagnozować problemy.
       Wystawę będzie można obejrzeć w „Światowidzie” do 19 listopada.
      
       Wystawa jest częścią projektu realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” - „Świadectwa niepodległości”, w ramach którego, zorganizowany zostanie także koncert „Nasza Niepodległość”.
        Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
      
       Partnerzy projektu:
       Stowarzyszenie Historyczno - Poszukiwawcze „Denar” 
       Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
       Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu

       Patronem wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama