UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pamiątki teatralne poszukiwane

W tym roku Teatr Dramatyczny obchodzi podwójny jubileusz, który chciałby uświetnić specjalnym wydawnictwem. Poszukuje więc wszelkich materiałów związanych z 55 latami istnienia sceny teatralnej w Elblągu.

W 1950 roku zapoczątkowała w Elblągu działalność scena zawodowa - wówczas otwarto u nas filię Teatru im. Jaracza w Olsztynie. W roku 1975 otworzył swoje podwoje samodzielny Teatr Dramatyczny w Elblągu. Od pierwszego wydarzenia mija w tym roku 55 lat, od drugiego – 30.
     - Przygotowujemy wydawnictwa i publikacje mające uświetnić obchody jubileuszowe – mówi Tomasz Walczak, kierownik Ośrodka Kultury Teatralnej działającego przy Teatrze Dramatycznym. - Niestety, po śmierci wieloletniego kierownika literackiego naszego Teatru Stanisława Franczaka, a w późniejszym okresie po całkowitym zlikwidowaniu działu literackiego Teatru wiele dokumentów uległo rozproszeniu bądź zaginęło w ogóle. Tutaj nasz apel - prośba do wszystkich przyjaciół Teatru, widzów, sympatyków, byłych pracowników... Jeżeli posiadacie Państwo w swych domowych zbiorach jakiekolwiek materiały prasowe - recenzje, wywiady, opinie; programy czy plakaty teatralne, fotografie, wesprzyjcie nasze wysiłki w przygotowaniu monografii Teatru Dramatycznego, udostępnijcie nam swoje pamiątki. Oddamy je z całą pewnością po skatalogowaniu i skopiowaniu.
     W tej sprawie można kontaktować się osobiście lub telefonicznie z kierownikiem literackim Teatru Hanną Motyką lub kierownikiem OKT Tomaszem Walczakiem (0-55 6419700, wew. 284).
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama