UWAGA!

Pamięci Stefana Muli

2008-03-04
Aktualizowany 2008-03-04 21:22
Elbląg, Stefan Mula arch. portEl
Stefan Mula arch. portEl fot.Krzysztof Chaja

W środę 5 marca o godz. 12 w Klubie Garnizonowym w Elblągu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Wojsko Polskie w sztafecie pokoleń - wystawa poświęcona pamięci Stefana Muli.” Znany elbląski filmowiec-dokumentalista zmarł w marcu ubiegłego roku.

Znaczna część ekspozycji będzie związana z działalnością Stefana Muli, który jako radiooperator, służył w I Korpusie 16 Brygady Pancernej im. gen. Maczka. Ten wybitny elblążanin - filmowiec, fotograf, reżyser, dokumentował życie żołnierskie, współpracował z instytucjami kulturalnymi Elbląga, jak również aktywnie z Klubem Garnizonowym.
     Zaprezentowane fotografie autorstwa Stefana Muli, a także zdjęcia ze zbiorów własnych elbląskiego Klubu Garnizonowego, przedstawiające Wojsko Polskie na przestrzeni lat. Wystawie będzie również towarzyszyła ekspozycja sprzętu filmowego i fotograficznego na którym pracował Stefan Mula.
     Część eksponatów zostanie wystawiona dzięki uprzejmości Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Elblągu, a także rodziny zmarłego w ubiegłym roku filmowca.
     Wystawa będzie otwarta do 21 marca. Zainteresowani będą mogli ją odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 8 -18 w Klubie Garnizonowym przy ul. Mierosławskiego 5.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Uwarzam że wlodarze naszego miasta powinni uczcić pamięć Ś. P. Stefana Muli nazywając jego imieniem park, ulicę czy któryś ze skwerów. Czy czytelnicy tez podzielają moją opinię? wpisujcie się
Reklama