UWAGA!

Pamiętajcie Czesława Niemena

Elbląg, Pamiętajcie Czesława Niemena
(fot. Damian Matwiejczyk)

Wczoraj w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się koncert Pamięci Czesława Niemena, jednego z największych artystów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Muzyka Niemena jest wciąż powszechnie bardzo lubiana, dlatego też na koncert przybyło wielu elblążan.

Podczas koncertu wystąpiło trio jazzowe w składzie Marcin Gawdzis (trąbka), Bartosz Krzywda (piano) i Tomasz Steńczyk (gitara, harmonijka, śpiew). Przez ponad godzinę brzmiały ze sceny dźwięki muzyki, której kompozytorem był Czesław Niemen. W nowych, całkiem udanych jazzujących, bluesowych, a miejscami ocierających się o rock, aranżacjach utwory (np. „Pod papugami”, „Wspomnienie”, „Stoję w oknie”) zmarłego artysty brzmiały bardzo sympatycznie. Szczególnie, gdy grać zaczynał trębacz Marcin Gawdzis, który był niewątpliwie najjaśniejszym punktem wieczoru.
     Ten zupełnie udany koncert byłby jeszcze bardziej udany, gdyby tylko organizatorzy zadbali o odpowiednie nagłośnienie. Dźwięki głucho odbijały się od ścian, a wokalista był miejscami absolutnie nie do zrozumienia, zagłuszany instrumentami. Może rozwiązaniem byłaby rezygnacja z mikrofonów. W końcu sala Młodzieżowego Domu Kultury do wielkich nie należy. Myślę, że i bez dodatkowego nagłośnienia muzykę byłoby świetnie słychać, a może i atmosfera na sali stałaby się bardziej kameralna i, bądź co bądź, bardziej odpowiednia jak na koncert wspominkowy. A widać było, że muzycy mają pomysł na koncert i niewielkimi nakładami (trzy osoby to w końcu nie tyle, co całe Akwarele) można zaprezentować dobrą muzykę. Zabrakło tylko pomysłu na udany bis. Bo cóż wspólnego ma Sting z koncertem „Pamięci Czesława Niemena”?
     
BUK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama