UWAGA!

Papier mache ożywiony duchem legendy

W Pracowni Artystycznej Biblioteki Elbląskiej trwają warsztaty plastyczne oparte na historii Elbląga. W pierwszym bloku zajęć uczestnicy wykonali papierowe lalki bohaterów elbląskich legend, w które uczestnicy bloku drugiego tchną ducha, przygotowując przedstawienie teatru lalkowego. Blok teatralny rozpoczął się w poniedziałek 14 lipca.

- Podczas wakacji uzdolnieni plastycznie elblążanie mogą w naszej Pracowni Artystycznej „poruszyć” postaci z elbląskich legend i przygotować przedstawienie lalkowe na kanwie jednej z nich - mówi Arkadiusz Kowalczyk z Biblioteki Elbląskiej. - Uczestnicy pierwszego bloku wykonują lalki w technice papier mache - jednej z tradycyjnych technik wytwarzania lalek teatralnych. Następnie pod okiem instruktorów teatralnych przygotowane będą stroje z epoki, w której osadzona będzie opowieść.
     Warsztaty teatralne służące przygotowaniu spektaklu poprowadzi instruktor teatralny, który zajmie się zbudowaniem razem z uczestnikami portretów psychologicznych każdej z postaci, scenami dialogowymi i całym warsztatem pracy z tego typu „animowanym aktorem”.
     

 


     
     Projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w Ramach Programu Operacyjnego Inicjatywy Lokalne

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama