UWAGA!

Paralotnią przez Warmię i Mazury

 Elbląg, Paralotnią przez Warmię i Mazury
(fot. nadesłane)

Pod takim tytułem czynna jest wystawa fotografii Dariusza Połoma, zorganizowana przez Klub Garnizonowy i Związek Żołnierzy Wojska Polskiego - Zarząd Rejonowy i Koło Nr 10 im. Rodziny Nalazków w Elblągu.

Dariusz Połom jest emerytowanym oficerem Wojska Polskiego. Jego ulubioną dyscypliną sportową były zawsze skoki spadochronowe, do których zamiłowanie wyniósł ze szkoły oficerskiej. Będąc na emeryturze zamiłowanie to przeniósł na paralotniarstwo, które z czasem stało się jego życiową pasją. Jako człowiek twórczy i pełen nowych pomysłów odkrył w sobie zamiłowanie również do fotografowania, z którego zrodził się pomysł do dokumentowania swoich przelotów z wykorzystaniem aparatu fotograficznego.
       Prezentowana na wystawie fotografia w wykonaniu Dariusza Połoma jest niezwykła, albowiem została wykonana w niezwykłych warunkach - zawieszenia nad ziemią. Ale dzięki temu mamy okazję obejrzeć obrazy niezwykle rzadko spotykane, od strony niedostępnej dla zwykłego śmiertelnika.
       Po obejrzeniu zdjęć prezentowanych na wystawie można przekonać się o ich niezwykłym charakterze. Utrwalone na zdjęciach obrazy widziane z „lotu ptaka” fascynują urzekającą przyrodą oraz skupiają naszą uwagę na zarysowujących się kształtach naszych miast i miejscowości, które zmieniają swoje oblicze w zależności od nasłonecznienia, pory dnia, czy od pory roku. Autor w swojej kolekcji posiada już spore zbiory fotografii wykonanych w różnych miejscach Polski. Dominują wśród nich, szczególnie te, wykonane na Warmii i Mazurach, Dolnym Śląsku, Wielkopolsce oraz Lubelszczyźnie.
       Wystawę można zwiedzać w Klubie Garnizonowym przy ul. Mierosławskiego 5 od poniedziałku do piątku w godz. od 10 do 15, na którą serdecznie zapraszają jej organizatorzy. Ekspozycja będzie gościć przy Mierosławskiego tylko do końca października.
      
Zbigniew Rutkowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Szlag mnie jasny trafia i holera bierze, jak czytam takie tytuły. Czy ELBLAG zatracił już kontakt ze swym pochodzeniem, Ziemią Żuławska ?@! I się wmawia ludziom, że ELBLAG to Warmia i Mazury. A to przeciez BZDURA TOTALNA !!! ELBLAG TO ŻUŁAWY WIŚLANE !!!!Koniec, kropka w tym temacie. Wystarczy wziąśc pierwsza lepszą mapę do ręki. No ale "szanowni dziennikarze " nie zauwazaja problemu, jak się ludziom wmawia KŁAMSTWO by uwierzyli. No gdzie, do diabla, w centrum Elbląga jezioro, no gdzie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ELBLĄG TO ŻUŁAWY(2010-10-19)
 • ELBLĄG to ŻUŁAWY WIŚLANE >Nie wprowadzać ludzi w błąd !!!Gdzie w Elblągu, w centrum miasta jest jezioro ?
 • os się komuś pokręcilo w głowie. To tak. jakby. .. Kraków przenieśc na północ, a Gdańsk zamienic miejscami z ZAKOPANEM. No kurcze, gdzi Elbląg, a gdzie Warmia i Mazury /
 • Przepraszamy. To wszystko dlatego, że pierwszą książką, jaką postanowiliśmy WZIĄĆ do ręki, był słownik poprawnej polszczyzny; -)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szanowni dziennikarze(2010-10-19)
 • Elbląg geograficznie leży na pomorzu zuławskim. .\
 • Szanowny Internauto! Pragnę zwrócić uwagę, iż nie ma potrzeby rozdzierać szat nad tym, czy Elbląg należy do Żuław, Warmii, Mazur, czy też innego regionu? Na temat położenia Elbląga i jego przynależności do regionu we wspomnianym artykule nie ma ani jednego słowa. Po co więc rozlewać żółć? A ku pokrzepieniu duszy polecam wystawę. Zapewne przyda się odrobina kultury w obcowaniu ze sztuką fotograficzną, której u nas niezawiele. A szczególnie tą, wykonaną w warunkach anormalnych, w których mogą realizować się osoby o wyjątkowych charakterach i niezwykle odważne. Ich dzieła warte są podziwiania. I dla takich osób powinniśmy mieć szacunek. Zatem Szanownemu Internaucie polecam wystawę. Zapewne zmieni swoje ostre wypowiedzi po jej obejrzeniu. W przeciwnym razie słowa już wypowiedziane i dokonane oceny będą bez pokrycia. Po co więc o czymś rozprawiać, jeśli się tego nie widziało na własne oczy. Pozdrawiam. Miłośnik paralotniarstwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  internauta(2010-10-21)
Reklama