UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pędzelkiem i okiem

 
Elbląg, Jak wygląda Elbląg w oczach artystów? O tym przekonamy się za tydzień, 13 września
Jak wygląda Elbląg w oczach artystów? O tym przekonamy się za tydzień, 13 września (fot. AD)

Spędzą w Elblągu tydzień. To, co tutaj zobaczą i przeżyją ma być dla nich inspiracją do namalowania tego, co im w duszy gra. Od dziś (6 września) aż do 13 września lokalni artyści, ale także i ci z różnych stron Polski będą przyglądać się miastu i je na swój własny sposób interpretować. Rusza pierwszy w Elblągu plener malarski.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest stowarzyszenie Klaster Biznesu Kultury Biz Art., które od początku promuje przede wszystkim lokalną sztukę, zarówno tę przed, jak i powojenną. Dlatego też postanowiono, że w Elblągu powinien odbyć się prawdziwy „zlot artystyczny”.
       – W Elblągu nigdy nie było pleneru, a szkoda. Małe miejscowości, czasami kilkutysięczne, mają swoje plenery a to miasto nie ma. Na razie jest 12 uczestników, połowa jest z Elbląga, bowiem zależało nam na integracji naszych artystów z innymi. Właściwie będą to sami malarze, jednakże tworzący różnymi stylami i technikami – wyjaśnia Krystyna Olechnowicz, właścicielka Galerii Zum, a także członkini stowarzyszenia Klaster Biznesu Kultury Biz Art., który jest organizatorem pleneru i dodaje: – To krok naprzód, jeżeli chodzi o promocję miasta, rozwój sztuki i przybliżanie jej mieszkańcom, aby można było zobaczyć, że w Elblągu są również plastycy.
       Przez siedem dni artyści będą przypatrywać się miastu, szukać miejsc, które staną się inspiracją, a potem pozwolą stworzyć mniejsze lub większe obrazy.
       – Nie narzucamy artystom tematyki czy obszaru, w którym powinni się poruszać. Natchnieniem ma być dla nich to, co tutaj przeżyją, to ma być dla nich impuls do malowania – dodaje Krystyna Olechnowicz.
       Efekty prac artystów będzie można oglądać w piątek 13 września, podczas wystawy poplenerowej, która odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim o godz. 18.
      
      
                                            Patronem medialnym pleneru malarskiego jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama