UWAGA!

Pędzelkiem i okiem

 
Elbląg, Jak wygląda Elbląg w oczach artystów? O tym przekonamy się za tydzień, 13 września
Jak wygląda Elbląg w oczach artystów? O tym przekonamy się za tydzień, 13 września (fot. AD)

Spędzą w Elblągu tydzień. To, co tutaj zobaczą i przeżyją ma być dla nich inspiracją do namalowania tego, co im w duszy gra. Od dziś (6 września) aż do 13 września lokalni artyści, ale także i ci z różnych stron Polski będą przyglądać się miastu i je na swój własny sposób interpretować. Rusza pierwszy w Elblągu plener malarski.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest stowarzyszenie Klaster Biznesu Kultury Biz Art., które od początku promuje przede wszystkim lokalną sztukę, zarówno tę przed, jak i powojenną. Dlatego też postanowiono, że w Elblągu powinien odbyć się prawdziwy „zlot artystyczny”.
       – W Elblągu nigdy nie było pleneru, a szkoda. Małe miejscowości, czasami kilkutysięczne, mają swoje plenery a to miasto nie ma. Na razie jest 12 uczestników, połowa jest z Elbląga, bowiem zależało nam na integracji naszych artystów z innymi. Właściwie będą to sami malarze, jednakże tworzący różnymi stylami i technikami – wyjaśnia Krystyna Olechnowicz, właścicielka Galerii Zum, a także członkini stowarzyszenia Klaster Biznesu Kultury Biz Art., który jest organizatorem pleneru i dodaje: – To krok naprzód, jeżeli chodzi o promocję miasta, rozwój sztuki i przybliżanie jej mieszkańcom, aby można było zobaczyć, że w Elblągu są również plastycy.
       Przez siedem dni artyści będą przypatrywać się miastu, szukać miejsc, które staną się inspiracją, a potem pozwolą stworzyć mniejsze lub większe obrazy.
       – Nie narzucamy artystom tematyki czy obszaru, w którym powinni się poruszać. Natchnieniem ma być dla nich to, co tutaj przeżyją, to ma być dla nich impuls do malowania – dodaje Krystyna Olechnowicz.
       Efekty prac artystów będzie można oglądać w piątek 13 września, podczas wystawy poplenerowej, która odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim o godz. 18.
      
      
                                            Patronem medialnym pleneru malarskiego jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama