UWAGA!

Piazzola w Bażantarni

Elbląg, Agnieszka Kaszuba.
Agnieszka Kaszuba.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza w niedzielę 24 lipca o godz. 17 na kolejny koncert w ramach Letniego Salonu Muzycznego „Bażantarnia 2011”. Będzie to okazja do poznania bogatej twórczości Astora Piazzoli. W wykonaniu „Hadron Trio” usłyszymy m.in. takie utwory tego znakomitego argentyńskiego kompozytora o włoskich korzeniach, jak „Escuallo”, „Libertango”, „Ave Maria”, „Millonga sin Palabras”.

„Hadron Trio” tworzą znakomici młodzi muzycy: Agnieszka Kaszuba, Tomasz Diakun i Tomasz Jocz.
      
       Agnieszka Kaszuba ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie wiolonczeli prof. Renaty Marzec. Od 2000 r. jest związana z Państwową Operą Bałtycką (I głos wiolonczel) oraz jest pedagogiem Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu. Prowadzi aktywną działalność koncertową jako kameralistka. Jest członkinią kwartetu smyczkowego „4 ONE”. Współpracowała z gwiazdami polskiej estrady (Hanną Banaszak, Lorą Szafran, Włodzimierzem Nahornym). W dorobku artystycznym Agnieszki Kaszuby na szczególną uwagę zasługuje skomponowany przez nią zbiór utworów wiolonczelowych dla dzieci i młodzieży „Moja wiolonczela”.
      
       Tomasz Diakun – skrzypek, kameralista, uczeń prof. Mirosławy Pawlak. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Był koncertmistrzem Akademickiej Orkiestry Symfonicznej w Gdańsku oraz Filharmonii Koszalińskiej. Obecnie I skrzypek Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Założyciel Niekonwencjonalnej Orkiestry Kameralnej. W latach 1999-2003 prowadził ją i dał się poznać jako znakomity organizator i pomysłodawca ciekawych projektów łączących muzykę z tańcem współczesnym, światłem, poezją, kabaretem oraz filmem. Współpracował z Leszkiem Możdżerem, Adamem Sztabą, Gdańskim Teatrem Tańca, grupą kabaretową „Goście z Kosmosu”.
      
      

 


       Tomasz Jocz ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku, w klasie fortepianu profesora Zbigniewa Śliwińskiego. Swoje umiejętności rozwijał pod kierunkiem wybitnych pianistów i pedagogów: Bernarda Ringeissena (Francja), Aleksandra Orłowieckiego (Rosja), Bernarda Robertsa (Wielka Brytania).Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Był nagradzany i wyróżniany na wielu konkursach pianistycznych i kameralnych; do najważniejszych zalicza: Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny na Stypendia Towarzystwa im. F. Liszta we Wrocławiu (laureat dwóch edycji konkursu), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (otrzymał również nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu z orkiestrą), Grand Prix Festiwalu Kameralistyki Młodych w Kłodzku (trio klarnetowe), nagroda specjalna za wykonanie Partity W. Lutosławskiego (w duecie ze skrzypcami) oraz Międzynarodowy Konkurs Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie (kategoria duety).
       Ma w swoim dorobku liczne nagrania radiowe i telewizyjne, spośród których na szczególną uwagę zasługuje jedyne w Polsce zarejestrowane wykonanie Koncertu D-Dur op. 21 na skrzypce i fortepian i kwartet smyczkowy E. Chaussona (partia kwartetu została opracowana na orkiestrę kameralną). Nagrania dokonała firma DUX. Obecnie jest wykładowcą z tytułem doktora na macierzystej uczelni.
      
       Koncert realizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Elblągu w ramach zadania „Wspieranie znaczących projektów artystycznych wzbogacających życie kulturalne miasta, a w szczególności przedsięwzięć o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym”.
      
       W kolejnym koncercie – 31 lipca – wystąpi Kwartet Gdańskich Kameralistów. Zapraszamy.
      

Teresa Wojcinowicz, ETK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama