UWAGA!

Pigma - fusion w doborowym składzie

 Elbląg, Pigma - fusion w doborowym składzie

Marcin Grzella, jeden z ciekawszych obecnie gitarzystów na polskiej scenie stworzył projekt, do którego zaprosił czołowych muzyków, m.in. genialnego basistę Wojtka Pilichowskiego, Marka Raduli i innych. Efektem współpracy jest płyta, która ukaże się jeszcze w październiku oraz ogólnopolska trasa koncertowa. 3 listopada o 20.15 Pigma zagra w Mjazzdze.

Muzyka projektu Pigma jest wypadkową elementów dwóch stylów muzycznych - muzyki rockowej i jazzowej. Materiał w większości skomponował bydgoski muzyk - gitarzysta i kompozytor Marcin Grzella.
       Całość okraszona jest dużą ilością improwizacji gitarowo - basowo - klawiszowych, można również usłyszeć aranżacje typowe dla muzyki elektronicznej. Jednym słowem, muzyka zaproponowana przez Pigmę to propozycja dla szerokiego grona słuchaczy, których charakteryzuje wspólna cecha - emocjonowanie się po prostu świetną muzyką zagraną na wysokim poziomie. Aby osiągnąć takie założenie do udziału w nagraniach zaproszeni zostali czołowi muzycy, koncertujący na całym świecie: fenomenalny basista Wojciech Pilichowski, którego grę mieliśmy okazję podziwiać w Mjazzdze już dwukrotnie z jego autorskimi zespołami, jeden z najlepszych polskich gitarzystów Marek Raduli oraz zdolni muzycy młodego pokolenia: Adam Lemańczyk - pianista (uczeń Krzysztofa Herdzina w klasie fortepianu jazzowego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy), Lena Romul - wokalistka i
       saksofonistka, Martyna Wegner ,oraz Marcin Ściesiński - perkusista. Płyta CD zatytułowana „Pigma”, która ukaże się jeszcze w tym miesiącu zawierać będzie 11 kompozycji. Będzie można ją nabyć oczywiście również podczas elbląskiego koncertu.
       Bilety na koncert w cenie 20 zł przedsprzedaż i 25 zł w dniu koncertu.
       Organizatorem jest Stowarzyszenie Kulturalne Co jest?
       Następny koncert w Mjazzdze - 9 listopada, Chłopcy Kontra Basia.
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama