UWAGA!

Piknik historyczny w muzeum

 Elbląg, Piknik historyczny w muzeum
Fot. nadesłane

Dziś (27 czerwca) w godz. 12 – 17 członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego „Denar” oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zapraszają na niezwykły piknik historyczny.

Na dziedzińcu elbląskiego Muzeum zagoszczą przedmioty z okresu II wojny światowej oraz ich miłośnicy. Stowarzyszenie przygotowało dla elblążan prezentację, na którą składać się będzie: broń, przedmioty codziennego użytku, i co niezwykle ciekawe szczególnie dla dzieci, stare pojazdy – motory, samochody itp.
       Dla najmłodszych gości imprezy przygotowano „poligon poszukiwacza”, gdzie dzieci przy pomocy wykrywaczy metali będą mogły poszukiwać ukrytych na terenie dziedzińca „skarbów”.
       Z tematyką wojenną związana jest również mająca ukazać się już wkrótce publikacja autorstwa Tomasz Stężały – „Elbing 1945 – odnalezione wspomnienia”.
       Jej autor zaprasza w niedzielę, o godz.12.15 na prezentację i wykład „Masa pytań bez odpowiedzi”, która będzie miała miejsce w sali edukacyjnej elbląskiego Muzeum.
       Ważnym elementem niedzielnego spotkania z historią najnowszą, będzie uroczyste przekazane przez Stowarzyszenie „Denar” dla Muzeum Archeologiczno-Historycznego zabytków archeologicznych pochodzących z okolic Elbląga.
       Wstęp wolny.
      
      

 

Ewa Trocka, Muzeum Archeologiczno-Historyczne

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama