UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Piknik rodzinny i weekend seniora w Muzeum

 
Elbląg, Piknik rodzinny i weekend seniora w Muzeum

W najbliższą sobotę, 26 września w godz. 9 -16 w elbląskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym odbędzie się piknik rodzinny z okazji Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki. Na uczestników czekać będą spotkania z podróżnikami, konkursy, zabawy, warsztaty oraz pokazy wczesnośredniowiecznych rzemiosł. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.

Co konkretnie wydarzy się podczas pikniku?
       W Strefie rozrywki na dziedzińcu muzealnym będzie można wypróbować dawne gry i zabawy, skorzystać z udostępnionych gier plenerowych i wziąć udział w malowaniu muralu „Wspomnienie z wakacyjnej podróży”. Pojawią się też liczne atrakcje dla najmłodszych: wielkie bańki mydlane, skręcanie balonów i malowanie twarzy. W fotobudce będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z akcentem historycznym (dziedziniec godz. 12.00 – 16.00).
       Chata wikińska ożyje dzięki rekonstruktorom historycznym, którzy przeniosą nas w przeszłość o tysiąc lat. Rekonstruktorzy zaprezentują wczesnośredniowieczne rzemiosła oraz nauczą wykonywania przedmiotów z gliny (dziedziniec – chata z Truso, godz. 9.00 – 16.00).
       Podczas imprezy zostanie otwarty Pokój Podróżnika - kącik wiedzy kulturowej dla dzieci i turystów (Budynek Wschodni Podzamcza – godz. 11.00).
       Będzie można także wziąć udział w spotkaniach z podróżnikami, którzy opowiedzą o swoich sposobach na zwiedzanie świata. Jarosław Jaroszuk przybliży szczegóły motocyklowej wyprawy na odległą Północ. Relację z rejsu Żeńskiej Załogi Orła Jumne po Bałtyku przedstawi Teresa Tomczak. O samotnej wędrówce Szlakiem św. Jakuba do Camino de Satiago opowie Tamara Frączkowska, a Katarzyna Pietruszyńska podsumuje rowerową podróż po Azji.
       Przez cały czas trwania pikniku będzie można zwiedzać muzealne ekspozycje. Co pół godziny odbywać się będą projekcje filmu holograficznego, a wejściówki na film będzie można wygrać w konkursach (Budynek Wschodni Podzamcza, Budynek Gimnazjum, godz. 9.00 – 16.00).
       Na uczestników imprezy czekać będą także kiełbaski z grilla (dziedziniec Domu Rektora, godz. 12.00 – 15.00).
      
       W weekend 26 – 27 września szczególnie mile widziani w Muzeum będą seniorzy. W ramach kampanii „60+Kultura”, organizowanej pod hasłem „Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą", wstęp do Muzeum będzie bezpłatny dla osób powyżej 60. roku życia.
      
       Imprezę przygotowano wspólnie ze Starostwem Powiatowym, Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Departamentem Promocji i Kultury oraz PTTK w Elblągu.
      
Patronat medialny nad Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama