UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Piszemy książkę o elbląskich kinach

 
Elbląg, Piszemy książkę o elbląskich kinach

Pamiętasz pierwsze seanse w Światowidzie? A może stałeś w kolejkach po bilety na "Gwiezdne wojny" czy "Wejście smoka" w Syrenie? Elbląskie kino to nasze emocje. Zatrzymajmy je wspólnie na dłużej.

- Uświadomiliśmy sobie, że teraz jest ostatni moment, żeby dotrzeć do pierwszych widzów i pierwszych pracowników elbląskiego kina. Doszukać się do najciekawszych historii, utrwalić je w formie  książki i tym samym zachować dla potomnych – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina Światowid.
       W tym roku ostatnie, lokalne kino w Elblągu obchodzi 55. urodziny. Za nami ponad pół wieku historii, wspomnień, anegdot, zdjęć.  Nie chcemy, żeby minęły wraz z czasem. A może ktoś pamięta inne obiekty X muzy, które działały w Elblągu? Je także ujmiemy w naszej publikacji.
      
       Chcemy poznać i zebrać najciekawsze historie w jednym miejscu

       W książce zaprezentujemy historię elbląskich kin w zmieniających się okolicznościach: politycznych/ustrojowych, gospodarczych, w sposobach finansowania kultury, dystrybucji filmów, itp. Pokażemy momenty przełomowe. To jak przystosowywaliśmy się do zmian – często to było zabawne! Nie będziemy nudzić. Będziemy opowiadać.
       Oddamy głos naszym widzom. Obecnym i dawnym pracownikom. Chcemy, żeby światło dzienne ujrzały opowieści z kuchni kina. Zdjęcia, które leżą w archiwach i w domowych szufladach.
      
       Zróbmy to razem
       Przechodząc do sedna. Nie jesteśmy w stanie napisać tej książki sami. Od elblążan – byłych i obecnych – potrzebujemy:
       - Historii. Elbląskie kina to kina elblążan. Dlatego chcemy, żeby ta publikacja była zbiorem kinowych opowieści naszych widzów. Przyjdź, zadzwoń albo napisz. Podziel się ciekawą anegdotą.
       - Zdjęć i innych materiałów. Niech nie leżą w szufladzie. Przynieś nam, my je skopiujemy i – obiecujemy – oddamy w nienaruszonym stanie.
       - Wsparcia finansowego. Potrzebujemy pieniędzy na profesjonalne opracowanie graficzne, skład, łamanie i wydruk publikacji. Zależy nam na jakości. Na dobrym papierze. Na estetyce cieszącej oko. Tak, żebyśmy, nawet po latach, z przyjemnością sięgali po to, co wspólnie zrobimy teraz. Uruchomiliśmy zbiórkę na wydanie książki na portalu wspieram.to
       Zrobimy to albo teraz albo nigdy. Czasu jest bardzo mało, a do zebrania 16 tysięcy złotych. Dołączysz się?
      
       Link do zbiórki:
wspieram.to/historia_kina_elblagu
       Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania. Skontaktować można się z nami:
       - pod numerem telefonu: 55 611 20 56 (biuro kina);
       - pisząc na adres mailowy: kino@swiatowid.elblag.pl
       - przez Facebooka: Kino Światowid. 
      
Karolina Śluz, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama