UWAGA!

Planszówkowe Lato zakończone

Elbląg, Na zdjęciu Piotr Adamczyk
Na zdjęciu Piotr Adamczyk

W ubiegłym tygodniu zakończyła się impreza wakacyjna o nazwie „Planszówkowe Lato”, czyli cotygodniowe spotkania miłośników gier planszowych i logicznych. Ale to nie koniec spotkań z planszówkami w elbląskim muzeum.

„Planszówkowe lato” doczekało się dziewięciu edycji, w których wzięło udział w sumie prawie 250 osób, najwięcej zaś podczas pierwszego spotkania na Starym Rynku w czerwcu (w ramach miejskiej imprezy „Wakacje na start”). Kolejne spotkania odbywały się już w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Organizatorem spotkań był Piotr Adamczyk z elbląskiego muzeum, członek International Society for Board Game Studies.
       W ramach akcji odbył się turniej w najnowszą grę Adama Kałuzy „Qubix”, rozdawano specjalne nagrody ufundowane przez m.in. przez IPN czy firmy wydawnicze. Wypożyczalnia gier liczyła około 70 tytułów, zarówno przekazanych przez wydawnictwa, jak i gier historycznych czy współczesnych ze zbiorów prowadzącego spotkania. Największą popularnością cieszyły się takie gry jak „Wsiąść do pociągu. Europa”, „Qubix”, „Loch Ness” i „Hooop!”, „Wiochmen 2”, „Dzieci z Carcassonne” i „Wikingowie”, „Resistance: Agenci Molocha”, „Monopoly” i „Jenga”, „Pędzące Żółwie”, „Skubane kurczaki” i „Kajko i Kokosz. Wyprawa śmiałków” czy „Kolejka” lub „Pentago” i „Rush Hour”.
       Zorganizowanie wakacyjnego cyklicznego wydarzenia było możliwe dzięki wsparciu różnych wydawnictw, które bezpłatnie przekazały na potrzeby spotkań swoje gry planszowe. Były to wydawnictwa: Granna, Egmont, Hasbro, Kuźnia Gier, Logorajd, Bard.pl / Mindok, Phalanx Games Polska, Wydawnictwo Portal, Rebel.pl oraz IPN.
      
       To nie koniec spotkań z grami planszowymi w Elblągu. Od 25 września powracają do kalendarza imprez w muzeum comiesięczne spotkania z grami planszowymi, które odbywać będą się w jedna z sobót lub niedziel w każdym miesiącu.
      
Piotr Adamczyk, MAH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama