UWAGA!

Plateau w Nowym Dworze Gdańskim

 
Elbląg, Plateau w Nowym Dworze Gdańskim

Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim zaprasza 6 marca o godz. 19 na koncert zespół Plateau. Gościnnie wystąpią: Martyna Jakubowicz i Adam Nowak (Raz, Dwa, Trzy).

Zespół Plateau powstał w 2000 r. w podwarszawskim Wołominie. Mają na koncie cztery oficjalne albumy, oraz ponad pół tysiąca koncertów.
       Skład zespołu:
       Michał Szulim- wokalista
       Dominik Rowicki - basista
       Marcin Lizak- gitarzysta
       Karol Kowalczyk - gitarzysta
       Max Ziobro - perkusista
       "Projekt Grechuta" to czwarta płyta zespołu Plateau, na której znalazło się 10 utworów niezapomnianego Marka Grechuty, wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego i przedstawionych w nowych, bardzo odważnych aranżacjach. Gościnnie na płycie, oprócz Wojciecha Waglewskiego, pojawili się tak znakomici goście, jak: Martyna Jakubowicz, jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia, Sonia Bohosiewicz oraz Jacek "Budyń" Szymkiewicz z zespołu Pogodno. Muzycznie album wzbogacił jeden z muzyków z oryginalnego składu zespołu Anawa, Jacek Ostaszewski. Album miał premierę 21 marca 2011 roku.
       Album "Projekt Grechuta" stanowi przekrój twórczości tego wielkiego artysty. Nie zabrakło klasyków, takich jak "Dni, których nie znamy", "Wiosna, ach to Ty", "Korowód", czy "Będziesz moją panią". Wszystkie piosenki, choć nagrane w dość zaskakujących wersjach, nie zostały pozbawione uroku i magii nadanych im przez mistrza Marka Grechutę. Album ukazał się w marcu 2011 roku i cały czas zbiera bardzo dobre recenzje (m.in. w "Newsweek-u" i "Gazecie Wyborczej"). Zaowocował również zaproszeniami na prestiżowe festiwale:XVII Przystanek Woodstock (sierpień 2011) czy Grechuta Festival Kraków 2011 (październik 2011) organizowany przez miasto Kraków i panią Danutę Grechutę.
       Bilety w cenie: 40 zł ulgowy, 45 zł normalny. Informacje oraz rezerwacje pod numerem telefonu 55 247 2230 lub mailowo zok@zok-ndg.pl. Rezerwacje przyjmujemy do 25 lutego. Za zamówione bilety należy zapłacić w ciągu 3 dni.
      
Żuławski Ośrodek Kultury
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • byłam na ich koncercie i do tej pory żałuję. zaproszeni goście tak zacni jak np. p. Martyna Jakubowicz to przynęta dla zdobycia klientów. właściwie to towarzyszyła swoim głosem w refrenach, bo chyba nawet żadnej zwrotki nie zaśpiewała, podobnie inni goście. to było żenujące a mogłam kupić za te pieniądze bilet na Edytę Geppert ( już na Jej koncertach bywałam, a pieniędzy zawsze za mało) dlatego wybrałam Grechutę. Nacięłam się. Ta interpretacja świetnego Grechuty to porażka, słabizna(w/g mnie oczywiście).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kocham śpiew śp. Grechuty(2013-02-07)
 • A dla mnie wprost przeciwnie. Fantastyczne, nowatorskie interpretacje nadają nowego brzmienia tak dobrze przecież wszystkim nam znanym utworom. Poza tym postać Michała Szulima to duży ładunek pozytywnej energii. Koncert wart polecenia!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seraphek(2013-03-06)
Reklama