UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Plecak pełen kultury

 
Elbląg, Pierwszy blok zajęć rozpoczęły zajęcia z kulinariów regionalnych
Pierwszy blok zajęć rozpoczęły zajęcia z kulinariów regionalnych (fot. nadesłane)

W poniedziałek (22 sierpnia) rozpoczęły się warsztaty artystyczne w ramach realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Elblągu projektu pn. „Plecak pełen kultury powiatu elbląskiego”.

Projekt ma na celu czynne propagowanie kultury ludowej, promocję lokalnych artystów i rzemieślników poprzez stworzenie oferty dodatkowych zajęć warsztatowych adresowanych do dzieci i młodzieży naszego powiatu, jak również kształtowanie ich świadomości regionalnej.
       W ramach projektu odbędzie się łącznie 20 zajęć warsztatowych, prowadzonych przez lokalnych artystów: dziesięć z rękodzieła oraz po dwa z kowalstwa, rzeźby w drewnie, rzeźby w glinie, śpiewu i kulinarne. W każdych zajęciach udział weźmie po 20 uczniów z siedmiu gmin: Elbląga, Gronowa Elbląskiego, Markus, Milejewa, Młynar, Pasłęka i Tolkmicka.
       Pierwszy blok zajęć rozpoczęły zajęcia z kulinariów regionalnych w gospodarstwie agroturystycznym „Vitalis” w Zastawnie. Podczas nich dzieci poznały m.in. tajniki pieczenia chleba i ciast, przyrządzania i wędzenia mięsa oraz przyrządzania dań z ryb występujących w wodach Zalewu Wiślanego.
       Warsztaty potrwają do 19 września i zakończą je zajęcia ze śpiewu.
      
       Projekt został dofinansowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – działanie 4.1 oś 4 LEADER „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu małych projektów. Ogólna wartość projektu wynosi 22.892,80 zł, w tym dofinansowanie z PROW to 16.024,96 zł, pozostała zaś kwota w wysokości 6.867,84 zł pokrywana jest z budżetu powiatu elbląskiego.
      
Marek Murdzia, rzecznik prasowy starosty elbląskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama