UWAGA!

Plecak pełen kultury

 
Elbląg, Pierwszy blok zajęć rozpoczęły zajęcia z kulinariów regionalnych
Pierwszy blok zajęć rozpoczęły zajęcia z kulinariów regionalnych (fot. nadesłane)

W poniedziałek (22 sierpnia) rozpoczęły się warsztaty artystyczne w ramach realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Elblągu projektu pn. „Plecak pełen kultury powiatu elbląskiego”.

Projekt ma na celu czynne propagowanie kultury ludowej, promocję lokalnych artystów i rzemieślników poprzez stworzenie oferty dodatkowych zajęć warsztatowych adresowanych do dzieci i młodzieży naszego powiatu, jak również kształtowanie ich świadomości regionalnej.
       W ramach projektu odbędzie się łącznie 20 zajęć warsztatowych, prowadzonych przez lokalnych artystów: dziesięć z rękodzieła oraz po dwa z kowalstwa, rzeźby w drewnie, rzeźby w glinie, śpiewu i kulinarne. W każdych zajęciach udział weźmie po 20 uczniów z siedmiu gmin: Elbląga, Gronowa Elbląskiego, Markus, Milejewa, Młynar, Pasłęka i Tolkmicka.
       Pierwszy blok zajęć rozpoczęły zajęcia z kulinariów regionalnych w gospodarstwie agroturystycznym „Vitalis” w Zastawnie. Podczas nich dzieci poznały m.in. tajniki pieczenia chleba i ciast, przyrządzania i wędzenia mięsa oraz przyrządzania dań z ryb występujących w wodach Zalewu Wiślanego.
       Warsztaty potrwają do 19 września i zakończą je zajęcia ze śpiewu.
      
       Projekt został dofinansowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – działanie 4.1 oś 4 LEADER „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu małych projektów. Ogólna wartość projektu wynosi 22.892,80 zł, w tym dofinansowanie z PROW to 16.024,96 zł, pozostała zaś kwota w wysokości 6.867,84 zł pokrywana jest z budżetu powiatu elbląskiego.
      
Marek Murdzia, rzecznik prasowy starosty elbląskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama