UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Plener artystyczny w Łęczu

W dniach 7-12 maja we wsi Łęcze odbędzie się artystyczny plener interdyscyplinarny organizowany przez Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej wraz Centrum Sztuki Galeria EL pod hasłem „Krajobraz jako Byt”.

Plener jest częścią międzynarodowego projektu LIFEscape mającego na celu ochronę krajobrazu, który stanowi istotny element dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego. Kształtowany przez siły natury i działalność człowieka, krajobraz stanowi żywe odbicie unikatowości i zróżnicowania regionalnego.
       Krajobraz naturalny i kulturowy Wysoczyzny Elbląskiej jest często niedoceniany, a bliskość miasta Elbląg sprawia, że podlega on ogromnej presji budowlanej. Na naszych oczach zabudowywane są romantyczne otwarte przestrzenie, tracimy najpiękniejsze panoramy, a urokliwe zakątki giną w cieniu betonu. Artyści, którzy wezmą udział w plenerze w swoich pracach będą się starać uchwycić piękno krajobrazów i architektury Wysoczyzny Elbląskiej.
       Celem organizowanego pleneru jest: podnoszenie świadomości ekologicznej społeczności lokalnych, uwrażliwianie na piękno krajobrazu naturalnego i kulturowego, integracja środowisk artystycznych i twórczych.
       W plenerze wezmą udział następujący artyści:
       Ewa Niewolska (malarstwo)
       Renata Zimnicka-Prabucka (malarstwo)
       Rita Wójcik (malarstwo)
       Patrycja Janta - Lipińska (malarstwo)
       Lech Sokoll (malarstwo)
       Benedykt Kroplewski (malarstwo)
       Zbyszek Opalewski (malarstwo)
       Jerzy Kosacz (malarstwo)
       Marek Zalewski (malarstwo)
       Marek Świątecki (pastele)
       Krzysztof Kosecki (fotografia)
       Grzegorz Hryniewicz (fotografia)
       Waldemar Cichoń (rzeźba)
      
       Plener zakończy wystawa poplenerowa, którą będzie można oglądać w dniach 13 - 23 maja w krużganku Centrum Sztuki Galerii EL.
      
       Projekt LIFEscape dofinansowano z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013.
      
Bartłomiej Bujnik, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama