UWAGA!

Plenerowa lekcja historii

"Na ścieżkach Szpitala św. Ducha" - to tytuł plenerowej lekcji historii, jaką 25 kwietnia poprowadzi archeolog, Grażyna Nawrolska. Wezmą w niej udział szóstoklasiści z SP nr 19 w Elblągu.

Głównym celem spotkania będzie poznanie historii Szpitala św. Ducha, jego przeznaczenia (był to kiedyś przytułek dla ubogich), a także próba ustalenia dawnej zabudowy gospodarczej na jego terenie. Na podstawie zebranych informacji, uczniowie zaznaczać będą specjalnymi chorągiewkami miejsca, gdzie prawdopodobnie stały obiekty gospodarcze należące do przytułku: kaszarnia, pralnia, browar, stajnie, tzw. dom szafarza itd. oraz przykościelny cmentarz i zielnik zakonników.
     Podsumowaniem zajęć będzie zaznaczenie wszystkich zlokalizowanych miejsc na planie przedstawiającym obecną zabudowę Biblioteki Elbląskiej. Plenerową lekcję historii poprowadzi Grażyna Nawrolska, archeolog z Pracowni Archeologii Miast - Muzeum w Elblągu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a gdzie był zielnik zakonników ? nie da się go odtworzyć ? takie ogrody są atrakcjami turystycznymi np. we Francji !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  amelka(2005-04-20)
 • TAKIE PYTANKO: Dlaczego dotąd nie jest uporządkowana i otwarta ścieżka Kościelna ? Najłatwiej to zrobić bramy i zamknąć...
 • nyx, przecież znając podejście niektórych naszych współobywateli do takich miejsc (ustronnych) to tam zaraz będzie publiczna toaleta ...
 • mikos: Ściężkę Kościelną po zmierzchu można by zamykać, ale przechodnia być powinna !!! >>> przecież to już gotowa lokalna atrakcja turystyczna, tylko czemu do licha od lat zamknięta ???!!!!
Reklama