UWAGA!

Po drugiej stronie

 Elbląg, Po drugiej stronie
fot. Galeria EL

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza do uczestnictwa w wyjątkowym pokazie mody autorstwa Nikoli Fedak w scenografii wystawy „Blumetrie” Urszuli Wilk. Wideotransmisja w sobotę 10 kwietnia na profilu organizatora.

Podczas performansu pokazane zostaną efekty kilkuletnich działań twórczych młodej projektantki Nikoli Fedak, o której robi się coraz głośniej w świecie polskiej mody.

- Projektuję, by opowiedzieć swoje historie, powiedzieć o czymś, co mnie poruszyło. (...) Mnie w modzie interesuje przekraczanie granicy męskości, ukazanie jej w innym świetle. Używam tkanin, kolorów i form, które przez kulturę, w jakiej się wychowaliśmy, są kojarzone z modą damską. Fascynuje mnie moment wyzwolenia z tej stereotypowej męskości, prostej w formie, twardej i surowej – mówi projektantka we fragmencie najnowszego wywiadu dla magazynu WhiteMad.

Projekt ma charakter otwarty - współtworzymy go z utalentowanymi młodymi osobami, które tak jak my ekscytują się na myśl o unikatowej mieszance mody, ruchu i sztuki. Marzysz o modelingu? Jesteś tancerzem/tancerką? Chcesz zaprezentować swoje umiejętności i wziąć udział w pokazie? Nie jest jeszcze za późno, napisz do nas na: stanislaw@galeria-el.pl.

 

Zapraszamy do oglądania relacji na facebooku na żywo z Galerii EL Link do transmisji dostępny będzie tutaj:

10 kwietnia,  godzinie 18:00

Projektantka: Nikola Fedak

Wojciech Minkiewicz, Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama