UWAGA!

Po plenerze w Pławnej

2013-09-06
Aktualizowany 2013-09-12 08:27
Elbląg, Po plenerze w Pławnej

W piątek 13 września o godz. 18 w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej uczniów klasy III Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Wstęp wolny.

Już po raz drugi w bibliotecznej Galerii Spatium Novum będziemy prezentować prace uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Chcielibyśmy, aby wrześniowe poplenerowe wystawy stały się tradycją i na trwałe wpisały się w kalendarz bibliotecznych imprez. W tym roku będą mogli Państwo zobaczyć efekty wytężonej, ale twórczej pracy uczniów klasy III z pleneru malarskiego w Pławnej.
       Tak o plenerze i wystawie mówi Janusz Kozak, nauczyciel Liceum Plastycznego: Maj to tradycyjnie czas pleneru malarskiego klasy III. Plenerowe bazy co roku są inne, a co za tym idzie inne jest otoczenie, krajobraz i pogoda. Jedno co jest niezmienne, to bogaty plon każdego wyjazdu plenerowego. Bogaty przede wszystkim w obrazy, szkice czy rysunki, ale także w emocje, doświadczenia i refleksje z jakimi wracają uczniowie. Tym razem plener odbywał się w Pławnej - miejscu bardzo specyficznym, mającym swój klimat, innym od tych, w których mieliśmy okazję być wcześniej. Nie mogło być inaczej, jeżeli już przy wjeździe do Pławnej przywitało nas hasło „Pławna-miejsce magiczne”. Na magii nie znam się wcale. Wiem, że to nie magia, ale zapał i determinacja człowieka sprawiła, że praktycznie każdy kąt i zakamarek tej niewielkiej miejscowości naznaczony jest twórczym działaniem. Ten twórczy klimat udzielił się również uczniom. Z Pławnej przywieźliśmy dużo dobrych obrazów, których wybór zaprezentujemy na wystawie w Bibliotece Elbląskiej.
      
       Zapraszamy do Galerii Spatium Novum na poplenerową wystawę malarstwa uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.
       Wystawę będzie można oglądać w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida do końca września w godzinach otwarcia biblioteki.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama