UWAGA!

Po stypendium do Warszawy

 Elbląg, Po stypendium do Warszawy
(fot. nadesłane)

Adrianna Leszczyńska, tegoroczna maturzystka Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, odebrała stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wyróżnienie otrzymało 60 uczniów szkół artystycznych (baletowych, muzycznych i plastycznych) z całego kraju.

Zarówno nagrodzonym, jak i nauczycielom prowadzącym uczniów oraz dyrektorom osiągnięć gratulowała wiceminister kultury Monika Smoleń, doceniając ich trud, ciężką pracę oraz stwarzanie warunków do doskonalenia i pielęgnowania talentu. Uroczystość wręczenia nagród uświetnił koncert uczniów – stypendystów z Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych w Warszawie i Bielsku Białej oraz Zespołu Szkół Muzycznych w Łodzi.
       Adrianna Leszczyńska w tym roku reprezentowała szkołę na Makroregionalnym Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Łomży w kategorii malarstwo, zdobywając najwyższy wynik spośród wszystkich uczestników w Polsce i tym samym wynosząc szkołę wraz z koleżankami na pierwsze miejsce w makroregionie. Uzyskane wyniki pozwoliły jej zakwalifikować się do dalszego etapu, który odbył się w Dłużewie, gdzie zajęła siódme miejsce, zdobywając indeks na studia. We wrześniu zajęła drugie miejsce w kategorii malarstwo w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, „Inspirowane wsią”. To oczywiście tylko niektóre z osiągnięć Ady, w przypadku tej maturzystki można być spokojnym o jej rozwój artystyczny.
Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama