UWAGA!

Pocztówka z Ameryki Łacińskiej w Galerii EL

 Elbląg, (graf. Galeria EL)
(graf. Galeria EL)

Kolejne wydarzenie online proponuje dziś (21 maja) Centrum Sztuki Galeria EL. Chodzi o wernisaż wystawy Videoart: Pocztówka z Ameryki Łacińskiej.

"Kilkoro amerykańskich artystów z ich polskimi kolegami, którzy mieli okazję odbyć rezydenturę w krajach Ameryki Łacińskiej, połączyło szyki, by zaproponować wystawę w formie wideoinstalacji pod wspólnym tytułem Pocztówka z Ameryki Łacińskiej. To ciekawa mieszanka kulturowa, pokazująca odmienne spojrzenie na świat" – czytamy na facebookowej stronie wydarzenia organizowanego przez Centrum Sztuki Galerię EL we współpracy z Fundacją Art Forma i Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia.

Wernisaż online, który odbędzie się dziś (21 maja) o godz. 20, jest okazją do spotkania z kuratorami wystawy: Agnieszką Kulazińską, Arkadiuszem Sylwestrowiczem i Maciejem Olewniczakiem.

Sama wystawa będzie dostępna do oglądania przez gości Centrum Sztuki Galerii EL od 22 maja do 1 lipca.

Oto artyści biorący w niej udział: Jannet Alvarado & Carlos Heredia (Ekwador), Julia Kurek (Polska), Tomasz Matuszak (Polska), Patricio Palomeque (Ekwador), Daniela & Valentina Pena (Chile), Aldebarán Solares (Meksyk), Arkadiusz Sylwestrowicz (Polska),  Priscila Urdiales (Ekwador), Mario_Z (Chile).

Warto w tym miejscu przypomnieć, że dzięki niedawnemu zniesieniu części obostrzeń związanych z pandemią możemy już obejrzeć wystawę wybierając się do galerii osobiście. Należy jednak przy tym stosować się do obowiązującego na czas stanu zagrożenia epidemicznego regulaminu, który m. in. ogranicza dopuszczalną ilość osób w przestrzeniach wystawowych i obliguje gości do zwiedzania indywidualnego.

 

Tomasz Bil
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama