UWAGA!

Poczuj ten beat i tańcz hip-hop

 
Elbląg, Poczuj ten beat i tańcz hip-hop
fot. nadesłana

Dobra zabawa, zastrzyk energii, poprawa sprawności fizycznej i zwiększenie odporności oraz spora dawka endorfin – to wszystko gwarantuje taniec. Prócz tego jest to możliwość oderwania się od codziennych obowiązków i nabrania pewności siebie. Czy potrzeba więcej argumentów, żeby zapisać swoje pociechy na kurs tańca hip-hopu?

Jeśli już mówimy o hip-hopie, warto poznać kilka faktów na jego temat. Kultura hip-hopu powstała w południowej dzielnicy Nowego Yorku – Bronksie w latach 70. XX wieku i w zawrotnym tempie opanowała cały świat. Możemy dostrzec ją w muzyce, tańcu, stylu ubierania czy też w sztuce, którą wyrażają uliczne malunki zwane potocznie graffiti. Do elementów kultury hip-hopowej należą także: beatbox – czyli naśladowanie efektów muzycznych, breakdance – taniec, rap (MCing) – recytowanie rymujących się słów w towarzystwie akompaniamentu czy Djing – czyli tworzenie i odgrywanie muzyki za pomocą gramofonu. Do Polski kultura hip-hopu trafiła w latach 90. XX wieku i do dnia dzisiejszego jest bardzo popularna.
       Hip – hop to mieszanka różnych stylów muzyki rozrywkowej, uczy poczucia rytmu i wzmacnia kondycję. Taniec hip-hopowy jest też świetną zabawą, zwłaszcza dla dzieci, ponieważ dostarcza im dużo ruchu, który jest bardzo ważnym elementem w rozwoju młodych ludzi. Niestety nastały czasy, w których młodzież unika zajęć wf-u więc my – jako rodzicie, powinniśmy zaszczepić w naszych dzieciach miłość do sportu. Dlaczego więc nie miałby być to taniec? Prócz wyżej wspomnianych zalet, jest to dobra okazja do poznania nowych ludzi, a może nawet do nawiązania przyjaźni, które przetrwają długie lata.
       Zajęcia hip-hopu odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 16:30, uczestniczyć w nich mogą dzieci już od już od 6. roku życia. Zajęcia prowadzi doświadczony instruktor Jacek Suchański.
       Więcej informacji na stronie lub pod numerem telefonu 55 611 01 40 lub 48 609 977 220.
      
Agnieszka Pawowicz, CSE "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama