UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podręczniki jak ciepłe bułeczki

Elbląg, Po godzinie trwania akcji zostało 15 książek,
Po godzinie trwania akcji zostało 15 książek, fot. nadesłana

Już przed godz. 10 w budynku Światowida spotkać można było osoby, które przyszły na dzisiejszą akcję, jaką pod hasłem „znajdź sobie podręcznik” zorganizowała redakcja portalu eŚwiatowid.pl i eKulturalni.pl. W sumie można było dziś wybrać coś dla siebie spośród ok. 60 podręczników, nie licząc tych, które przynosili mieszkańcy.

Podręczniki zostały po akcji zbiórki książek do nauki języka polskiego dla Polonii w Liepaji.
       - Wiosną zorganizowaliśmy zbiórkę podręczników do nauki języka polskiego, przyłączyły się do niej osoby prywatne, ale też dwie elbląskie księgarnie – wyjaśnia Justyna Kozłowska-Dyrla, kierownik redakcji. – Odzew był bardzo duży, a przekazywane książki były podręcznikami, a także nowymi zeszytami ćwiczeń do nauki różnych przedmiotów, stąd pomysł, by przekazać je dalej.
       Książki dla Polonii zostały przekazane, stąd na dzisiejszej akcji książek do języka polskiego nie było. Były za to do historii, WOS-u, geografii, fizyki, chemii, biologii i PO. Akcja rozdawania podręczników spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Elblążanie przyszli nie tylko po książki – niektórzy również je przynosili, by ktoś inny mógł z nich jeszcze skorzystać.
       - Z pewnością każdy z nas ma jakieś podręczniki, z których nie skorzysta, a z których skorzystaliby inni. Program nauczania się zmienia, ale niektórzy nauczyciele dopuszczają możliwość korzystania z wydanych wcześniej podręczników, stąd – jeśli mieszkańcy Elbląga będą przynosić do redakcji książki – akcję powtórzymy lub umieścimy książki w działającym w CSE punkcie wymiany – dodaje Justyna Kozłowska-Dyrla.
       W sumie można było dziś wybrać coś dla siebie spośród ok. 60 podręczników, nie licząc tych, które przynosili mieszkańcy. Ci, którzy chcą przynieść książki dla innych – mogą przynosić je do redakcji portalu eŚwiatowid i eKulturalni, znajdującej się na parterze Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • no jak na miasto a nie wieś z trzema domkami, to 60 podręczników toż to sukces :) troche naiwne to pisanie " organizatorów" kiedyś kiermasze książek to była prawdziwa batalia o podrecznik. dzisiaj wszyscy narzekają, że podręczniki drogie a jakos nowe kupują. starach nie wymieniaja nawet jak mogą. .widac po ilości- 60 sztukach w Światowidzie. .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    podrecznik(2013-08-23)
Reklama