UWAGA!

Podróż przez krainę dźwięków różnych epok

 

Wkrótce pierwszy koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w nowym sezonie artystycznym. Podobnie jak w ubiegłym roku, w nadchodzącym sezonie nie zabraknie interesujących koncertów oraz artystów. Nasi stali i nowi melomani będą mogli poczuć emocje, jakie zapewnia muzyka.

W dobrym humorze, pełna optymizmu, z „naładowanymi akumulatorami” Elbląska Orkiestra Kameralna zabiera się do pracy, życząc sobie przy tym, by podczas inauguracji sezonu artystycznego 24 września zagrać dla jak największej publiczności. W tym ważnym dniu muzycy wystąpią pod batutą Anny Mróz, a towarzyszyć im będzie „największa gwiazda polskiego fletu”, Łukasz Długosz.
       – Serdecznie zapraszam na wyjątkowy koncert inaugurujący nowy sezon artystyczny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, który mam zaszczyt poprowadzić za pulpitem dyrygenckim – zachęca Anna Mróz. – Wieczór ten będzie wyjątkowy, gdyż po raz pierwszy w Elblągu zabrzmią utwory dobrze znane, ale tym razem przedstawione w aranżacjach Maestro Agnieszki Duczmal na orkiestrę smyczkową [Kwartet smyczkowy Amerykański A. Dvoraka i uwertura do opery Cyrulik Sewilski G. Rossiniego]. Będziecie Państwo mogli także wsłuchać się w genialny język muzyczny W. A. Mozarta oraz wyjątkowy styl K. Pendereckiego. Solistą tegoż wieczoru będzie artysta znany na całym świecie ze swej niebywałej wirtuozerii i wrażliwości muzycznej – flecista Łukasz Długosz. Niech ten koncert stanie się dla Państwa wspaniałą podróżą przez krainę dźwięków przeróżnych epok, tą magiczną chwilą niezapomnianych wrażeń i nieosiągalnych nigdzie indziej wspaniałych przeżyć muzycznych.
      
       W programie:
       G. Rossini: Uwertura do opery Cyrulik Sewilski (arr. Agnieszka Duczmal)
       W.A. Mozart: Divertimento F-dur KV 138
       A. Dvořák: Kwartet smyczkowy F-dur op. 96 Amerykański (arr. Agnieszka Duczmal)
       K. Penderecki: Sinfonietta nr 2
       J. Bielecki: Kolory lata
      
      

 

Anna Mróz (dyrygent) – niezwykle ambitna i doskonale przygotowana do zawodu dyrygentka, absolwentka Hochschule fur Musik und Theater w Hannowerze. Zaliczana jest do czołówki młodych, polskich dyrygentów. Była asystentem Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Od 2009 r. jest stałym dyrygentem Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus.
      
       Łukasz Długosz (flet) – swego czasu był nazywany „pożeraczem nagród”, na swoim koncie ma wygrane w najbardziej prestiżowych konkursach fletowych. Uczył się gry na flecie u największych. Wśród swoich mistrzów wymienia m.in. Jamesa Gollwaya, Andreasa Adorjana czy Pierre-Yves Artuda. Występy z najlepszymi orkiestrami świata, wspaniałymi dyrygentami i w najbardziej prestiżowych salach koncertowych to dla niego prawie codzienność. Gra około 100 koncertów rocznie. A co tak naprawdę urzeka w jego grze? Piękny, elastyczny dźwięk, perfekcyjna technika, a przede wszystkim ogromna muzykalność, która pozwala mu z powodzeniem wykonywać zarówno muzykę dawnych mistrzów, jak i współczesną.
      
       Koncert inaugurujący siódmy już sezon artystyczny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej – 24 września o godz. 19 w CS Galerii El. Bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze Koncertowym EOK, Ratusz Staromiejski, p. nr 29, IV piętro. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 i elektroniczna: www.eok.elblag.eu.
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z. o. o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S. A., Toyota Knedler Sp. z. o. o., EPEC Sp. z. o. o.
      
       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      

      

Dagmara Behrendt, Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama