UWAGA!

Podsumowanie ERE

 
Elbląg, Podsumowanie ERE
fot. Anna Dembińska (arch. portElu)

27 czerwca Elbląg na kilka godzin zamienił się w muzyczną stolicę Polski! Na Festiwalu Elbląg Rocks Europa miejscowa publiczność ochoczo bawiła się w rytmie szalonych, rockowych brzmień.

To juz szósty raz, gdy Stowarzyszenie Elbląg Europa wyszło z inicjatywą stworzenia niezapomnianej imprezy dla elblążan. Chociaż prognozy pogody nie były optymistyczne, w dniu imprezy nie mogliśmy narzekać. Słońce umilało zmagania na wirydarzu Galerii El. Od rana odbywały się próby i ostatnie przygotowania do koncertów tak, by tego popołudnia wszystko wyszło idealnie.
       Festiwal rozpoczął się już tradycyjnie od części konkursowej. W Bitwie Kapel wzięło udział aż siedem zespołów wybranych spośród ponad 100: Dead Easy (Malbork), Enclose (Lublin), Rooster (Łuków), E.S.K.I.M.O Brothers (Elbląg), Terra Bite (Ruda Śląska), Silver Tape (Elbląg) oraz MorHanA (Warszawa).
       Jury oraz publiczność mieli niezwykle trudny wybór. Każda kapela zaprezentowała wysoki poziom artystyczny. Niestety, mimo tego nagrody otrzymać mogły tylko trzy kapele. Jury po długich naradach wyłoniło zwycięzców - pierwsze miejsce i 2 tys. zł otrzymał zespół Rooster. Wróżnienie i 1 tys. zł otrzymała polsko-meksykańska grupa Enclose. Głosem publiczności najlepszym zespołem wieczoru okazał się zespół MorHanA i oni również otrzymali nagrodę w wysokości 1 tys. zł.
       Po występach laureatów Bitwy Kapel na scenie pojawił się zeszłoroczny zwycięzca nagrody publiczności - YHY. Jednak dopiero gwiazda wieczoru pokazała zebranym na wirydarzu Galerii El co to znaczy prawdziwa zabawa. Około godz. 21.30 na scenie zawitała legenda polskiego heavy metalu - Turbo. Tańcom i śpiewom nie było końca. I słusznie, gdyż koncert był fenomenalny.
       Zwieńczeniem był widowiskowy pokaz braniewskiej grupy ogniowej Drakar, który jeszcze mocniej rozpalił emocje publiczności.
       I tym akcentem organizatorzy festiwalu po raz kolejny udowodnili, że potrafią stworzyć od początku do końca niesamowitą imprezę dla każdego.
       Tu znajdziesz fotoreportaż portElu z imprezy.
      
      
Biuro Prasowe ERE
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama