UWAGA!

Podwieczorek przy kawie w Krużganku

2016-01-13
Aktualizowany 2016-01-15 12:29
 
Elbląg, grafika nadesłana
grafika nadesłana

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza do Krużganka na kolejną odsłonę Podwieczorka przy kawie. Oczekujemy Państwa w piątek, 15 stycznia, od godz. 17. O godz. 19 będzie można posłuchać Emitera i Olgi Szymuli w projekcie Baza, będzie to prapremierowy pokaz. Wstęp wolny.

Podwieczorek przy kawie to kontynuacja letnich Śniadań na trawie. Tradycją stała się degustacja własnoręcznie przygotowanych dań, gry planszowe oraz bardzo często koncerty. Tym razem w piątek będziemy mieli okazję wysłuchać prapremierowego wykonania utworów Olgi Szymuli i Emitera z ich wspólnym projektem BAZA. Koncert w Galerii EL będzie prapremierowym wykonaniem - materiał będzie miał premierę w Klubie Żak podczas 6 Dni Muzyki Nowej.
       BAZA to przestrzeń nawiązania kontaktu dźwiękowego między nami. To miejsce, do którego udajemy się razem, by porozumieć się w improwizacji, w sonicznych poszukiwaniach na styku głosu i elektroniki. W BAZIE korzystamy z brzmień analogowej przeszłości, kasetowych szumów i trzasków, głosu czystego i przetworzonego, hałasu przyszłości.
       Olga Szymula to kompozytorka z Gdańska, na co dzień mieszkająca w Danii. W wieku 19 lat rozpoczęła studia filozoficzne, które na rzecz wyjazdu do Dani rzuciła po kilku miesiącach. Tam zajęła się tworzeniem własnych kompozycji a po powrocie do Gdańska zrealizowała swój autorski projekt "Muzyka w działaniu. Wszystkie dźwięki dozwolone" w CSW Łaźnia. Uczestniczyła w projekcie Marty Górnickiej Chór Kobiet, grała z zespołem muzyki tradycyjnej Źdzbło, formacją teatralną Zwurgerwurger oraz Stajnią Pegaza. Podczas warszawskiego festiwalu Gębofon w 2009 roku wykonywała utwór Encumberance Zbigniewa Karkowskiego. Wzięła udział w nagraniu utworu Great Learning Corneliusa Cerdew.
       Marcin Dymiter (aka Emiter) porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Eksperymentuje z brzmieniem, przetwarzaniem dźwięków towarzyszących naszemu życiu. Emiter używa i łączy różne jakości – lo-fi/ hi-fi, czy też dźwięki powszechnie uznawane za zakłócenia. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Współpracuje z artystami wizualnymi i tancerzami m.in. Anną Baumgart, Joanną Rajkowską, Adamem Witkowskim, Ludomirem Franczakiem, Risą Takitą, Jackiem Krawczykiem oraz poetą Marcinem Świetlickim i pisarzem Danielem Odiją, z którym tworzy literacko-muzyczną formację Linie Północne oraz projekt Słuchaj uchem - cykl słuchowisk na żywo. Współtwórca i kurator - wspólnie z Ludomirem Franczakiem - festiwalu mikro_makro. Prowadzi projekt Field-Notes, zajmujący się nagraniami terenowymi. Współtworzy Instytut Pejzażu Dźwiękowego, członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.
      
       Informacje: Beata Branicka, CS Galeria EL, tel 55 625 67 80, beata.b@galeria-el.pl
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama