UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podziel się wspomnieniami

 
Elbląg, Podziel się wspomnieniami
(fot. archiwum CSE)

Wielu mieszkańców naszego miasta nadal mówi o nim WOK, EOK czy nawet „Edek” - dziś to Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Z okazji zbliżającego się 50-lecia mieszkańcy miasta zapraszani są do przypomnienia jego historii.

„Światowid” planuje przez najbliższy rok nagrywać rozmowy radiowe z elblążanami, którzy chcą podzielić się swoimi wspomnieniami z blisko pięćdziesięcioletniej działalności instytucji. O tym, jak wyglądał dom kultury z początków i na każdym etapie swojego istnienia i jakie przedsięwzięcia organizował, opowiedzieć może każdy.
       – Swoimi wspomnieniami podzieliła się już z nami Barbara Jungnikiel, można ich posłuchać na stronie eswiatowid – mówi Agnieszka Jarzębska-Grzegorzewska, redaktor naczelna eswiatowid. – Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby opowiedzieć nam o tym, jak wyglądał „Światowid” kiedyś. Powspominamy przy kawie lub herbacie i w miłej atmosferze. Nagrania są montowane, więc nie ma obaw o to, że się źle wypadnie.
       Wspomnieniom zarejestrowanym dźwiękowo towarzyszy akcja digitalizacji zdjęć dotyczących placówki. Wszystkie fotografie zostaną zwrócone, a ich właściciele otrzymają ich zdigitalizowaną wersję.
       Warto również zajrzeć na stronę Pracowni Digitalizacji, którą prowadzi „Światowid”. Można tam znaleźć niemal 300 zdjęć ze wspomnianych w artykule warsztatów zespołów polonijnych. W oknie wyszukiwarki należy wpisać frazę: „warsztaty artystyczne zespołów polonijnych” i zaznaczyć opcję „materiały fotograficzne”.
       Osoby, które chcą utrwalić swoje wspomnienia, proszone są o wcześniejszy kontakt – ułatwi to organizację nagrania. Umawiać można się pod numerem telefonu 55 611 20 50.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama