UWAGA!

Podziel się wspomnieniami

 
Elbląg, Podziel się wspomnieniami
(fot. archiwum CSE)

Wielu mieszkańców naszego miasta nadal mówi o nim WOK, EOK czy nawet „Edek” - dziś to Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Z okazji zbliżającego się 50-lecia mieszkańcy miasta zapraszani są do przypomnienia jego historii.

„Światowid” planuje przez najbliższy rok nagrywać rozmowy radiowe z elblążanami, którzy chcą podzielić się swoimi wspomnieniami z blisko pięćdziesięcioletniej działalności instytucji. O tym, jak wyglądał dom kultury z początków i na każdym etapie swojego istnienia i jakie przedsięwzięcia organizował, opowiedzieć może każdy.
       – Swoimi wspomnieniami podzieliła się już z nami Barbara Jungnikiel, można ich posłuchać na stronie eswiatowid – mówi Agnieszka Jarzębska-Grzegorzewska, redaktor naczelna eswiatowid. – Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby opowiedzieć nam o tym, jak wyglądał „Światowid” kiedyś. Powspominamy przy kawie lub herbacie i w miłej atmosferze. Nagrania są montowane, więc nie ma obaw o to, że się źle wypadnie.
       Wspomnieniom zarejestrowanym dźwiękowo towarzyszy akcja digitalizacji zdjęć dotyczących placówki. Wszystkie fotografie zostaną zwrócone, a ich właściciele otrzymają ich zdigitalizowaną wersję.
       Warto również zajrzeć na stronę Pracowni Digitalizacji, którą prowadzi „Światowid”. Można tam znaleźć niemal 300 zdjęć ze wspomnianych w artykule warsztatów zespołów polonijnych. W oknie wyszukiwarki należy wpisać frazę: „warsztaty artystyczne zespołów polonijnych” i zaznaczyć opcję „materiały fotograficzne”.
       Osoby, które chcą utrwalić swoje wspomnienia, proszone są o wcześniejszy kontakt – ułatwi to organizację nagrania. Umawiać można się pod numerem telefonu 55 611 20 50.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama