UWAGA!

Poetycki Samopas

Elbląg, 26 września w teatrze Dominika Lewicka-Klucznik będzie promowała swój debiutancki tomik poezji  "Samopas"
26 września w teatrze Dominika Lewicka-Klucznik będzie promowała swój debiutancki tomik poezji "Samopas" (fot. nadesłana)

Samopas to tytuł wieczoru autorskiego Dominiki Lewickiej-Klucznik, elbląskiej poetki, polonistki z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Wieczór zaplanowano na 26 września godz. 18 na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka.

Cykl Elbląska Scena Literacka im. Stanisława Franczaka realizowany przy współpracy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu i Stowarzyszenia Eurofamilia to spotkania z lokalnymi twórcami. Najbliższe połączone będzie z promocją debiutanckiego tomu poetyckiego pt. "Samopas" autorstwa  Dominiki Lewickiej-Klucznik. I choć książka jest debiutem, to poezja wyjątkowo dojrzała, momentami histerycznie dotykającą, rozdrapująca emocje jak zaschnięte rany.
       O Dominice napisała jej przyjaciółka, także poetka - Agnieszka Kopczyńska: "Dominika Lewicka-Klucznik - kobieta i twórca o wielu twarzach, wrażliwa zarówno na piękno, jak i brzydotę ludzkich emocji. Pisze terapeutycznie, bo pomaga czytelnikowi okiełznać świat pełen sprzeczności i bólu. Ukończyła filologię polską, a analityczny umysł bardzo szybko popchnął ją do aktywności na polu kultury i szeroko pojętej sztuki. Na co dzień pracuje jako nauczycielka języka polskiego w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym, gdzie zaraża młodzież i współpracowników twórczym entuzjazmem.
       Od lat jest recenzentem i instruktorem teatralnym, a także animatorem życia kulturalnego i literackiego w Elblągu. Perfekcjonizm i skrupulatność sprawiają, że doskonale odnajduje się w Alternatywnym Elbląskim Klubie Literackim, którego wiele inicjatyw jest podbudowanych jej ciężką pracą i sprawną organizacją.
       Prywatnie zakochana w życiu oraz swojej rodzinie. Każdą wolną chwilę wykorzystuje na obcowanie z drugim człowiekiem oraz działalność artystyczną.
       W twórczości niebanalnie nieprzewidywalna, co czyni Dominikę bardzo interesującym „materiałem” zarówno dla tych, którzy ją znają, jak i dla czytelników dopiero dotykających jej poezji i prozy."
      
       Bezpłatne zaproszenia na wieczór autorski Dominiki Lewickiej-Klucznik są do odbioru w Teatrze - rezerwacja telefoniczna - 55 641 97 00 wew. 284.
      
Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama