UWAGA!

Poetycko-muzyczne Elbląskie Noce

 Elbląg, Babu Król,
Babu Król, fot. Anna Głuszko-Smolik

Wraz z rozpoczęciem Elbląskich Nocy, sierpniowe dni upłyną pod znakiem zróżnicowanych muzycznych wrażeń. W sobotę, 3 sierpnia, CSE „Światowid” zaprasza na koncert zespołu Babu Król w Muszli Koncertowej w Parku Bażantarnia. Wstęp wolny.

Już w najbliższą sobotę, 3 sierpnia, w Muszli Koncertowej w Parku Bażantarnia będzie można posłuchać interpretacji poezji Edwarda Stachury w wydaniu zespołu Babu Król, który tworzą Budyń (Jacek Szymkiewicz) oraz Bajzel (Piotr Piasecki). Koncert rozpocznie się o godz. 18. Najnowsza płyta zespołu Babu Król - „Sted” stanowi hołd oddany twórczości poety. Założeniem muzyków było odczytanie Stachury na nowo, spojrzenie na jego literacki dorobek z innej perspektywy. Pragnęli zwrócić uwagę, że ten niepokorny poeta i awanturnik to także człowiek z krwi i kości, który stawiał znak równości między twórczością a życiem.
       -[Stachura] to jest autor, który znalazł się w miejscu, w którym mało kto z nas ma odwagę stanąć. Jego sposób pisania, życie, język, sposób myślenia - to wszystko jest tożsame. Cała jego proza jest o tym, że gdzieś jedzie, kogoś poznaje, idzie do pracy, pije z kimś wódkę, z kimś się bije. To prawdziwy polski bitnik- mówi Budyń.
       Kolejny koncert, 10 sierpnia również będzie miał charakter poetycki. Poprzedzą go warsztaty prowadzone przez Michała Zabłockiego - „Multipoezja zatacza kręgi”, które odbywać się będą od 10 do 18. Uczestnicy podczas warsztatów nauczą się korzystać min. z narzędzi internetowych w procesie tworzenia form literackich. Następnie wystąpi „Czesław Śpiewa”. Zarówno warsztaty, jaki i koncert odbędą się w CSE „Światowid”. Na koncert Czesława wszystkie wejściówki zostały już wydane.
       Natomiast 17 sierpnia, w Muszli Koncertowej w Parku Bażantarnia, o godz.18 zespół Chwila Nieuwagi zaprezentuje repertuar z albumu „Niepoprawna muzyka”. Debiutancka płyta grupy to zestaw 10 utworów skomponowanych do tekstów poetów: Leśmiana, Twardowskiego, Kasprowicza czy Konopnickiej. Nie brakuje na niej także autorskich kompozycji zespołu. W warstwie muzycznej Chwila Nieuwagi sięga do inspiracji folkiem i jazzem.
       Na koncerty Babu Król i Chwila Nieuwagi – wstęp wolny.
       Pełen program Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej dostępny jest tutaj.
      
       Sponsor główny: Grupa Lotos
       Sponsorzy: Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Grupa Energa, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., FLSmidth MAAG Gear, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Agencja Ochrony „Promet-Service”, Paters Producent Galanterii Skórzanej, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Przedsiębiorstwo Handlowe Optima Roman Chlebowski.
       Zrealizowano przy wsparciu Prezydenta Elbląga.

      
Paulina Łuczak, CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • smaczny kawałek sztuki, choć nie dla każdego. mało publiki, gdzie ''mjazzgowi koneserzy''' byli ? no i brak relacji w portelu. to też rozczarowanie jest. a za imprezę podziękowanie dla organizatorów.
Reklama