UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poetycko na Elbląskich Nocach

 
Elbląg, Elbląskie Noce 2012,
Elbląskie Noce 2012, fot. nadesłana

Już za miesiąc rozpoczną się Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej. Sierpniowe weekendy upłyną pod znakiem zróżnicowanego muzycznie repertuaru.

Po raz trzeci Elbląskie Noce poprzedzone zostaną bezpłatnymi koncertami, które naszą publiczność mają wprowadzić w festiwalowy klimat. W tym roku dwa koncerty odbędą się w plenerze – w Parku Bażantarnia, jeden w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
       Jako pierwszy, 3 sierpnia, zagra zespół BaBu Król, który tworzą: Budyń (Jacek Szymkiewicz) i Bajzel (Piotr Piasecki). Artyści zaprezentują repertuar z albumu „Sted”, który jest hołdem złożonym poezji Edwarda Stachury. Płyta została uznana przez dziennikarzy muzycznych za „jedno z najciekawszych podejść do poezji Stachury ostatnich lat”.
       W sobotę, 10 sierpnia CSE „Światowid” zaprasza na warsztaty poetyckie dla młodzieży i koncert Czesław Śpiewa. Rozpoczynamy od warsztatów, które pokażą możliwości wykorzystania multimediów do celów literackich. Zajęcia pozwolą na doskonalenie technik pisarskich w różnych gatunkach wierszy i prozy oraz pokażą w jaki sposób uruchomić swoją poetycką wyobraźnię. Młodzież będzie mieć okazję uczestniczyć między innymi w praktycznym kursie pisania wierszy na mury w oparciu o gry internetowe, wspólnym pisaniu wiersza na czacie czy wysłuchać wykładu o Multipoezji.
       – Zapisy na warsztaty przyjmowane będą od 1 lipca. Zajęcia poprowadzi Pan Michał Zabłocki, pomysłodawca poetyckiego portalu eMultipoetry, autor licznych tomików wierszy oraz tekstów piosenek znanych artystów, takich, jak: Grzegorz Turnau czy Czesław Śpiewa – mówi Aleksandra Bednarczuk, Kierownik Artystyczny Festiwalu.
       Natomiast, 17 sierpnia w Parku Bażantarnia wystąpi Chwila nieuwagi. Zespół tworzą małżonkowie – Martyna i Andrzej Czechowie oraz towarzyszący im muzycy. Ich twórczość bliska jest Krainie Łagodności, sięga także do folkloru górnośląskiego. Chwila nieuwagi zaprezentuje repertuar z albumu „Niepoprawna muzyka”.
       Program bezpłatnych koncertów odbywających się w ramach XVII edycji Elbląskich Nocy:
       3.08.2013, godz. 18 – BABU KRÓL „Sted” Muszla Koncertowa w Parku Bażantarnia, wstęp wolny
       10.08.2013 –„Szkoła poetów, czyli Multipoezja zatacza kręgi” Impreza poetycko – kulturalna, CSE Światowid, 10 – 18 – warsztaty poetyckie (zapisy od 1 lipca 2013, liczba miejsc ograniczona), wstęp wolny
       19 – koncert Czesław Śpiewa, wstęp wolny, pojedyncze wejściówki można odbierać od 1 lipca, liczba miejsc ograniczona
       17.08.2013, godz. 18 – Chwila Nieuwagi „Niepoprawna muzyka” – Muszla Koncertowa w Parku Bażantarnia, wstęp wolny
       Zapisy na warsztaty są przyjmowane mailowo: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl. Warsztaty mają charakter multimedialny, niezbędne będzie podczas nich korzystanie z komputera, dlatego pierwszeństwo podczas zgłoszeń będą miały osoby posiadające przenośne komputery. Dla osób nie posiadających własnego sprzętu organizatorzy przygotują 5 stanowisk komputerowych.
       Pełen program XVII Edycji Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej dostępny tutaj.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama