UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pokaż nam swój wiersz

 
Elbląg, Pokaż nam swój wiersz
fot. nadesłana

Tradycyjnie już na Festiwalu Literatury Wielorzecze zapraszamy wszystkich piszących elblążan oraz gości do poetyckiej konfrontacji w Turnieju Jednego Wiersza o Nagrodę Ministra Gospodarki Wielorzecznej. Z roku na rok ilość uczestników rośnie, a niektóre teksty stają się legendami kolejnych edycji Festiwalu.

Turniej to okazja do zaprezentowania się zarówno dla znanych autorów, jak i debiutantów, pozwala na wydobycie wierszy z szuflady lub stworzenie czegoś specjalnie na tę okoliczność.
       W tym roku w jury zasiądą - gość honorowy Festiwalu - Stefan Górawski oraz laureaci poprzedniej edycji Anna Swoińska oraz Piotr Mosoń. Sekretarzem jury została Natalia Parzych. Do niej należy również składać teksty przed rozpoczęciem Turnieju.
       Na laureatów czekają nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez sponsorów. 
       Zachęcamy do udziału i wnikliwego przeczytania Regulaminu.
      
       Regulamin Turnieju Jednego Wiersza o Nagrodę Ministra Gospodarki Wielorzecznej

       1. Organizatorem Turnieju jest Stowarzyszenie „Alternatywni” z Elbląga.
       2. Turniej odbędzie się 22 września 2017 o godz. 20.00 w Klubie Muzycznym Mjazzga w Elblągu przy ulicy Kowalskiej 1-2c trakcie Festiwalu Literatury Wielorzecze
       3. Uczestnikami mogą być wszystkie osoby powyżej 16. roku życia, które stawią się na Turnieju oraz zaprezentują osobiście własny tekst poetycki. Dopuszcza się udział osób młodszych w obecności rodzica lub opiekuna prawnego za jego pisemną zgodą.
       4. Podpisane teksty powinny być złożone w wersji papierowej (wydrukowane) w jednym egzemplarzu do momentu rozpoczęcia Turnieju do sekretarza jury – Natalii Parzych. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dopuszcza się podjęcie spontanicznej decyzji o starcie w Turnieju już po jego rozpoczęciu.
       5. Szczególne przypadki rozpatrują Kuratorzy Turnieju - Kamila Łyłka-Kosińska, Arco van Ieperen.
       6. Celem konkursu jest promocja twórczości poetyckiej oraz integracja środowisk artystycznych regionu oraz kraju.
       7. Przewiduje się następujące nagrody:
       - 1 miejsce – 400 zł
       - 2 miejsce – 300 zł
       - 3 miejsce – 200 zł
       oraz wyróżnienia - 100 zł
       Oprócz nagród finansowych organizatorzy przewidują również nagrody rzeczowe
       8. W jury konkursu zasiądą:
       • Stefan Górawski - przewodniczący
       • Anna Swoińska
       • Piotr Mosoń
       Jury ma prawo do innego podziału nagród.
       9. Wyniki Turnieju zostaną ogłoszone po koncertach, około godz. 23.00
       10. Wiersze finalistów zostaną opublikowane na oficjalnym fanpage V Festiwalu Literatury Wielorzecze.
       12. Wszelkie wątpliwości rozstrzygane będą przez Kuratorów Turnieju.
      
       Projekt V Festiwal Literatury Wielorzecze jest realizowany przez Stowarzyszenie „Alternatywni” przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg i innych. 
       Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski
      
      
Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl jest patronem Festiwalu WIelorzecze
Dominika Lewicka-Klucznik, Stowarzyszenie Alternatywni
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Zgłaszam wiersz pt. " Samolot". Polecieli samolotem samowybieralni Na wycieczkę " za fico" do Smoleńskiej Kaźni. Polecieli by uczcić tych co wywieziono, W bydlęcych wagonach, związanych drutem i bez pagonów. Choć jedni i drudzy zginęli we trwodze, Lecz nie jechali po tej samej drodze. Morał z tego wiersza ciśnie się na usta. .. Pociąg bezpieczniejszy, samolot rozpusta.
 • Regulamin konkursu jest tendencyjny !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  rejsowiec(2017-09-08)
 • Chętnie wezmę udział w konkursie. W tym czasie właśnie będę przebywała w Elblągu i choć miałam całkiem inny plan na ten dzień to muszę to skorygować po to by być tam z Wami. Pozdrawiam
 • Zapraszamy także na inne wydarzenia V Festiwalu Literatury Wielorzecze
Reklama