UWAGA!

Pokazali, co potrafią

 
Elbląg, Pokazali, co potrafią
fot. Anna Dembińska

Ich prace są odbiciem tego, jak postrzegają świat. Są młodzi i zdolni, wrażliwi na otaczającą ich rzeczywistość. Dyplomanci Liceum Plastycznego właśnie zakończyli rok szkolny w Galerii El, gdzie pokazano wybrane prace. Zobacz zdjęcia.

Intrygujące karty do gry, pościel, która nie tylko ma świetny dizajn, ale skupia uwagę na relacjach międzyludzkich, autorportret z trzustką czy interesujące plakaty filmowe – uczniowie czwartych klas Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym właśnie zakończyli rok szkolny. I pokazali co potrafią – ich prace dyplomowe pojawiły się na pierwszym i drugim piętrze empory w Galerii El. To efekt finalny, bo prace z zakresu reklamy wizualnej i techniki graficznej, dojrzewały cały rok.
       - Już w trzeciej klasie uczniowie formułują pomysły na swoją pracę dyplomową, a w czwartej klasie następuje ich realizacja. Pilnujemy tego, by już od września nastąpił intensywny rozruch, bo później jest już mało czasu – mówiła podczas wernisażu prac Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. - Oni wykorzystują wiedzę i umiejętności, które nabywają przez cztery lata. Mieliśmy to szczęście jako komisja, że mogliśmy widzieć cały proces twórczy, od pomysłu, przez szkice, wszystkie wersje, wybory, jakich dokonał. Bardzo dużo jest tutaj inspiracji pochodzących z wewnętrznych przeżyć, oni to ubierają, szukają pomysłów, a jak widać są one odważne.
       Prace tworzone były w dwóch kategoriach - reklama wizualna i techniki graficzne.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Galeria EL potrzebna jest nam jak tlen - zwłaszcza bezrobotnym w naszym mieście :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  7
  sztukawświątynii(2015-05-01)
 • Bezrobotni w naszym mieście to w większości barany siedzący na dupie. Znalezienie pracy normalnemu człowiekowi zajmuje 12 minut. Za marne pieniądze to fakt, ale pracy jest ful. A jak skończyłeś ogólniak i gówniane studia i nie masz pojęcia o niczym to biedra zaprasza za 1500 ziko. Nie pisz o bezrobociu, bo to fikcja dla jeb. .. ych leni i tyle.
 • Plastycy przeżywaja kryzys, brak dla nich pracy !
 • A komentarze sztukiwświątyni są nam potrzebne jak hulajnoga jednonogiemu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Maroned(2015-05-04)
 • Dyplomy jak zwykle na niskim poziomie intelektualnym i średnim manualnym, ale czego się spodziewać po szkole w której rządzi taka dyrektorka, która wprowadza mobbing wśród wszystkich. Uczniowie i nauczyciele tylko liczą na przetrwanie, zamiast szlifować swój warsztat. Nie odejdą bo kochają sztuke i chcą się z czegoś utrzymać. I ten fałszywy uśmieszek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  erog22(2015-05-04)
 • Zgadzam się z Erog. Moja córka chodziła do tego liceum i bardzo przykro było na to patrzeć, żenująca sytuacja/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  baskalas(2015-05-04)
 • Moim zdaniem dyplomy wcale nie były na niskim poziomie. To były jedne z lepszych jakie zostały wykonane w tej placówce. Szkoła wcale nie jest taka zła jak ją "erog22" opisuje. Obstawiam, że nawet nie chodził do tej szkoły tylko słuchał plotek. Poza tym, Pani Dyrektor nie wpływa na nasze oceny tylko my sami - uczniowie. Może to wygląda na pewnego rodzaju usprawiedliwienie ale takie są fakty. Nie chodziłeś - nie wiesz. A efekty naszej pracy - dyplomy i aneksy uważam, że są na bardzo wysokim poziomie jak na liceum plastyczne. Pozdrawiam albo i nie.
Reklama