UWAGA!

„Polityka” w Bibliotece – dzień drugi

Elbląg, „Polityka” w Bibliotece – dzień drugi

Chciałbym, żebyśmy wszyscy, wspólnie dokonali deszyfracji tytuł tego spotkania, ale generalnie rzecz będzie o mieście, o tym, czym jest współczesne miasto z jego różnymi sferami? Co jest dzisiaj czynnikiem miastotwórczym? Czy da się zbudować miasto na triadzie: hipermarket, fabryka, dzielnica mieszkalna? Czy w ogóle mieszkamy w mieście? – Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej zaprasza na Letnie Ogrody „Polityki”.

– W czwartek (10 czerwca) szczególnie ważny dla nas, mieszkających w Elblągu panel – rozmowa o mieście. Na pewno będzie mowa o Elblągu, bo wszyscy paneliści Elbląg znają, byli w Elblągu czy wręcz mieszkali tu – jak prof. Mirosław Duchowski – mówi Jacek Nowiński. - W panelu udział wezmą również Sylwia Chutnik, która jest przewodniczką po nieznanej Warszawie, dr Mariusz Czubaj – właśnie złożył rozprawę habilitacyjną o mieście – i dr Elżbieta Sekuła, która zajmuje się miastami śląskimi. Podejrzewam, że będzie to bardzo ciekawa dyskusja. Liczę szczególnie na tych elblążan, którzy co rusz takie dyskusje o mieście wywołują. Można będzie porozmawiać z naukowcami, którzy na badaniu miasta, przestrzeni miejskiej zjedli zęby...
       Kolejny punkt czwartkowego wieczoru – będzie to wernisaż wystawy prac Henryka Sawki, rysownika „Polityki”. Muzycznie to dzień w słonecznych klimatach – dzień reggae – koncerty Jafia Namuel i legendarnego Izraela z Robertem Brylewskim. Zachęcam bardzo.
      
       Program drugiego dnia Letnich Ogrodów „Polityki” w Elblągu
      
10 czerwca (czwartek), dziedziniec Biblioteki Elbląskiej i Muzeum Archeologiczno-Historycznego
       godz. 18 – Dyskusja panelowa „Rozmowa o mieście – dryfowanie, hegemonie i hasła intymne”, goście: prof. Mirosław Duchowski, Sylwia Chutnik, dr Mariusz Czubaj, dr Elżbieta Sekuła, prowadzenie: Mirosław Pęczak, dziennikarz działu kultury „Polityki”
       godz. 19.30 – „Z czarnej skrzynki Henryka Sawki” – wernisaż wystawy rysunków Henryka Sawki, rysownika „Polityki”
       godz. 20.30 – Koncerty: Jafia Namuel i Izraeel.
      
       Bilety i karnety na Festiwal dostępne są we wszystkich placówkach Biblioteki Elbląskiej i w kasie Teatru im. Aleksandra Sewruka.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama