UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Polityka” w Bibliotece – dzień drugi

2010-06-07
Aktualizowany 2010-06-10 12:18
Elbląg, „Polityka” w Bibliotece – dzień drugi

Chciałbym, żebyśmy wszyscy, wspólnie dokonali deszyfracji tytuł tego spotkania, ale generalnie rzecz będzie o mieście, o tym, czym jest współczesne miasto z jego różnymi sferami? Co jest dzisiaj czynnikiem miastotwórczym? Czy da się zbudować miasto na triadzie: hipermarket, fabryka, dzielnica mieszkalna? Czy w ogóle mieszkamy w mieście? – Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej zaprasza na Letnie Ogrody „Polityki”.

– W czwartek (10 czerwca) szczególnie ważny dla nas, mieszkających w Elblągu panel – rozmowa o mieście. Na pewno będzie mowa o Elblągu, bo wszyscy paneliści Elbląg znają, byli w Elblągu czy wręcz mieszkali tu – jak prof. Mirosław Duchowski – mówi Jacek Nowiński. - W panelu udział wezmą również Sylwia Chutnik, która jest przewodniczką po nieznanej Warszawie, dr Mariusz Czubaj – właśnie złożył rozprawę habilitacyjną o mieście – i dr Elżbieta Sekuła, która zajmuje się miastami śląskimi. Podejrzewam, że będzie to bardzo ciekawa dyskusja. Liczę szczególnie na tych elblążan, którzy co rusz takie dyskusje o mieście wywołują. Można będzie porozmawiać z naukowcami, którzy na badaniu miasta, przestrzeni miejskiej zjedli zęby...
       Kolejny punkt czwartkowego wieczoru – będzie to wernisaż wystawy prac Henryka Sawki, rysownika „Polityki”. Muzycznie to dzień w słonecznych klimatach – dzień reggae – koncerty Jafia Namuel i legendarnego Izraela z Robertem Brylewskim. Zachęcam bardzo.
      
       Program drugiego dnia Letnich Ogrodów „Polityki” w Elblągu
      
10 czerwca (czwartek), dziedziniec Biblioteki Elbląskiej i Muzeum Archeologiczno-Historycznego
       godz. 18 – Dyskusja panelowa „Rozmowa o mieście – dryfowanie, hegemonie i hasła intymne”, goście: prof. Mirosław Duchowski, Sylwia Chutnik, dr Mariusz Czubaj, dr Elżbieta Sekuła, prowadzenie: Mirosław Pęczak, dziennikarz działu kultury „Polityki”
       godz. 19.30 – „Z czarnej skrzynki Henryka Sawki” – wernisaż wystawy rysunków Henryka Sawki, rysownika „Polityki”
       godz. 20.30 – Koncerty: Jafia Namuel i Izraeel.
      
       Bilety i karnety na Festiwal dostępne są we wszystkich placówkach Biblioteki Elbląskiej i w kasie Teatru im. Aleksandra Sewruka.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama