UWAGA!

Polowanie na zabytki

 Polowanie na zabytki
fot. nadesłane

W najbliższy czwartek i piątek, 12 i 13 maja Regionalna Pracownia Digitalizacji, działająca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu zaprasza na drzwi otwarte, w trakcie których będzie można wziąć udział w zabawie w formie „Escape Room/Pokój zagadek". 

Na wszystkich dorosłych miłośników zagadek czekają sekrety niebezpiecznego świata dzieł sztuki i zabytków... Pokój będzie zamknięty, póki nie znajdziecie klucza do zagadki.
       „Polowanie na zabytki" - pod tym właśnie hasłem Regionalna Pracownia Digitalizacji w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu, w dniach 12 i 13 maja włącza się w ogólnopolską akcję „Dni Otwartych Funduszy Europejskich".
       - W godz. od 10.00 do 12.00 zapraszamy na zajęcia dotyczące digitalizacji i możliwości wykorzystania jej efektów, na których nie zabraknie również zadań praktycznych – mówi Urszula Jatkowska z Regionalnej Pracowni Digitalizacji. - Zaprezentowane zostanie działanie posiadanych przez pracownię skanerów 3D, w których obsłudze każdy z uczestników będzie miał okazję spróbować swoich sił.
       Po zajęciach, na które obowiązują wcześniejsze zapisy, w godz. 12.00-15.30 można będzie odwiedzić Pracownię, porozmawiać z jej pracownikami oraz zapoznać się z działaniem skanerów, posiadanych przez pracownię.
       - Nie trzeba wcześniejszej rezerwacji, aby odwiedzić Pracownię w godz. 12.00 – 15.30, ale zapraszamy do zgłaszania się do udziału w coraz popularniejszej zabawie w formie „Escape Room/Pokój zagadek" – dodaje Urszula Jatkowska.
       W czasie 60 minut gry, chętni pełnoletni śmiałkowie dzięki sprytowi, spostrzegawczości i umiejętności logicznego myślenia, wykorzystując nieprzypadkowe wskazówki będą musieli rozwiązać serię zagadek i łamigłówek, aby móc poszczycić się zwycięstwem w grze, ale przede wszystkim... by móc opuścić pokój, w którym na czas zabawy zostaną zamknięci. Jakie będą to zagadki? Tego dowiedzieć się można tylko przychodząc do Regionalnej Pracowni Digitalizacji w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu. Teraz możemy jedynie zdradzić, że uczestnicy zabawy będą musieli zmierzyć się z sekretami niebezpiecznego świata dzieł sztuki i zabytków ...
       Na zajęcia oraz zabawę w formie „Escape room'u" można zapisywać się kontaktując się mailowo: urszula.jatkowska@swiatowid.elblag.pl oraz przez profil Facebook: Regionalna Pracownia Digitalizacji. Wstęp wolny.
Edyta Bugowska, CSE Światowid

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)