UWAGA!

Polsko-czeskie brzmienie w bibliotece

 Elbląg, Polsko-czeskie brzmienie w bibliotece
fot. nadesłana

Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu we współpracy z Biblioteką Elbląską im. C. Norwida zaprasza w poniedziałek 8 lipca o godz. 18 do Sali „U św. Ducha” na koncert Doroty Barovej. Tym czesko-polskim akcentem powitamy koncertowe lato w bibliotece.

Bezpłatne wejściówki na koncert można odbierać w Dziale Zbiorów Audiowizualnych Gotycka.pl
       Dorota Barova (Blahutova ) – czeska wiolonczelistka polskiego pochodzenia. Gra muzykę z pogranicza folku, jazzu i piosenki poetyckiej, dodając do tego element improwizacji. Śpiewa (po polsku, czesku i francusku), oczarowując publiczność delikatnością i bogactwem ekspresji brzmienia. Sięga również po teksty polskich poetów, np. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wraz z Andreą Konstankiewicz-Nazir tworzy zespół Tara Fuki, który koncertował już niemal w całej Europie, a także w Ameryce Środkowej. Występuje również z jazzową kapelą Vertigo Quintet oraz z neofolkową grupą Kuzmich Orchestra.
       Podczas koncertu zaśpiewa piosenki z repertuaru Tara Fuki, takie jak „Tango”, „Daj mi znać”, „Zwierciadło”, „Moje serduszko”, „Słowa”, „Żegnam”, piosenki ze słowami wierszy K. K. Baczyńskiego - „Pragnienia”, „Kiedy przyjdziesz”, „Wiosenna” oraz po czesku piosenki z repertuaru Kuzmich Orchestra - „Muj stin”, „Kdyby myšlenky” i inne.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama