UWAGA!

Ponad 70 minut wspomnień o Ziemi Elbląskiej

 
Elbląg, kadr z filmu,
kadr z filmu, fot. nadesłana

Jutro i w niedzielę, 21 i 22 września, Telewizja Elbląska pokaże 2-częściowy program zrealizowany z okazji jubileuszu 35-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Elbląska.

O zespole opowiadają w nim m.in. jego byli i obecni członkowie, a także bliscy i współpracownicy Czesława Kujawskiego, wieloletniego kierownika i choreografa Ziemi Elbląskiej. Całość uzupełniają archiwalia ze zbiorów zespołu oraz osób prywatnych.
       Program "35 lat z Ziemią Elbląską. Rozmowy na jubileusz" zrealizowała ekipa Portalu Kulturalnego Warmii i Mazur eswiatowid.pl , którego wydawcą jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
       Program ukaże się także jutro i pojutrze na Portalu Kulturalnym Warmii Mazur eswiatowid.pl - i będzie go tam można obejrzeć również później.
      
       Uroczyste obchody Jubileuszu ZPiT „Ziemia Elbląska” odbędą się w sobotę, 28 września o godz. 17 w Teatrze im. A. Sewruka. Podczas imprezy odbędą się występy tancerzy „Ziemi Elbląskiej”, wykonujących Poloneza do muzyki granej na żywo przez Elbląską Orkiestrę Wojskową pod kierunkiem kpt. Macieja Skrzypczaka. Zostanie także zaprezentowana działalność i osiągnięcia zespołu, przybliżona sylwetka założyciela „Ziemi Elbląskiej” - Czesława Kujawskiego oraz odbędzie się szereg pokazów w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska” i zaproszonych gości.
      
       Na uroczystości obchodów Jubileuszu obowiązują bezpłatne wejściówki. W chwili obecnej wszystkie wejściówki zostały już rozdysponowane.
      
      
Patronem medialnym Jubileuszu ZPiT „Ziemia Elbląska” jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • wszystkie wejściówki zostały rozdysponowane wśród krewnych i znajomych królika. Miały być (rzekomo) wydawane w kasie CSE Swiatowid od 16.09 ale kasa nie dostała ani jednej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  zawiedzionyfan(2013-09-20)
 • Kasa Światowid miała wejściówki dla mieszkańców miasta !! kto pierwszy ten lepszy!!! po weekendzie ma być druga tura!!!
 • a czy tu na ziemi elbląskiej byly jakies polsko ludowe tradycje?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bolekk58(2013-09-22)
Reklama