UWAGA!

Popłyną miłosne słowa

Recitalem Ilony Sojdy pn. ,,Kadish dla róży” rozpocznie się 2 kwietnia XII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…Czy to jest kochanie?”. Publiczność będzie mogła także wysłuchać liryczno – satyrycznego koncertu ,,Każdy marzy o miłości” w wykonaniu gwiazd polskiej sceny kabaretowej: Piotra Gąsowskiego, Hanny Śleszyńskiej, Roberta Rozmusa i Mariusza Kiljana. Na kolejne festiwalowe dni organizatorzy przygotowali – oprócz konkursowych prezentacji – kolejne wieczory z gwiazdami sceny muzyczno-kabaretowej.

Tradycyjnie centrum kultury Światowid gościć będzie szereg młodych i utalentowanych artystów, którzy przyjadą do naszego miasta, by wziąć udział w Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „…Czy to jest kochanie?”. Tegoroczna edycja jest już dwunastą i trwać będzie od 2 do 6 kwietnia. Uczestnicy konkursu będą rywalizować w czterech kategoriach: recytacja, piosenka artystyczna, teatr jednego aktora i małe formy teatralne.
     Festiwal Sztuki Słowa „…Czy to jest kochanie? to także występy znanych i lubianych gwiazd polskiej sceny muzyczno – kabaretowej. Podczas pierwszego dnia wydarzenia (2 kwietnia) przed elbląską publicznością wystąpi „Tercet czyli kwartet”, a więc Piotr Gąsowski, Hanna Śleszyńska, Robert Rozmus, Mariusz Kiljan przy akompaniamencie zespołu muzycznego pod kierownictwem Wojciecha Zielińskiego. Mogliśmy ich podziwiać w musicalach „Miss Sajgon” i „Chicago”. Artyści przygotowali specjalnie na tegoroczną edycję Festiwalu (i dla miłośników dobrego humoru) koncert „Każdy marzy o miłości”. To program liryczno - satyryczny traktujący o tym najpiękniejszym uczuciu, jakim jest miłość.
     - Cóż bardziej żarliwego, ekspresyjnego i budującego mogło nas spotkać, niż to spotkanie, w najpiękniejszy sposób sławiące najgłębsze i najcudowniejsze ludzkie uczucia. Spotkanie, przepojone nie tylko słowami miłości, ale pozostawiające na długo ślad niezwykłej serdeczności i życzliwości - tak o jednej z edycji Festiwalu mówił Krzysztof Kolberger.
     XII OFSS „...Czy to jest kochanie?” rozpocznie się 2 kwietnia o godz. 19 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, a zainauguruje go recital Ilony Sojdy pn. „Kadish dla róży”. Następnie goście wysłuchają koncertu w wykonaniu grupy aktorsko – kabaretowej „Tercet czyli kwartet”.
     Bilety na ten wieczór kosztują 50 zł i można je nabyć w kasie Światowida. To świetna okazja, aby zrobić najbliższym prezent na Zajączka, a zarazem doznać wielu uniesień i niezapomnianych wrażeń.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama