UWAGA!

Porozmawiajmy o „Gargulcu”

2009-05-12
Aktualizowany 2009-05-26 22:41
Elbląg, Porozmawiajmy o „Gargulcu”

W środę, 27 maja o godz. 18 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przedmiotem rozmowy będzie książka „Gargulec” Andrew Davidsona. Wszystko będzie się działo w Sali Klubowej (Spatium Novum) Biblioteki Elbląskiej.

O autorze: Andrew Davidson urodził się w Kanadzie. W 1995 roku ukończył studia na wydziale literatury angielskiej. Pracował jako nauczyciel w Japonii. „Gargulec” to jego debiut literacki, do którego materiały zbierał przez siedem lat. Praca przyniosła oszałamiający efekt. Powieść jeszcze przed premierą zyskała olbrzymi rozgłos i przyciągnęła uwagę mediów i wydawców z całego świata. Dwadzieścia pięć redakcji z całego świata równolegle pracowało nad przekładem.
     O książce: Na oddziale poparzeń leży mężczyzna. Zawieszony między życiem a śmiercią. Ulgę znajduje jedynie w szczegółowym planowaniu samobójstwa. Aż do momentu, gdy przy jego łóżku pojawia się Marianne Engel, chora na schizofrenię rzeźbiarka tworząca figury maszkaronów. Marianne twierdzi, że od siedmiuset lat łączy ich namiętna miłość, a poznali się w XIV wieku, gdy opatrywała jego rany jako mniszka, kopistka z niemieckiego klasztoru. Zapomniał? Nie chce uwierzyć? Nie szkodzi. Ona udowodni mu, że tak było. Zaczyna opowieść... O zaginionych przekładach „Biblii” i „Boskiej Komedii”. O średniowiecznych kondotierach, buddyjskich świątyniach, wyprawach Wikingów. A nade wszystko - o miłości. Twardej jak piekło, silniejszej niż śmierć.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama