UWAGA!

Post rock w natarciu

 Elbląg, Post rock w natarciu

Ta pochodząca z Elbląga grupa pojawia się coraz częściej na dużych polskich (i już nie tylko takich) scenach obok klasyków gatunku. W ramach trasy koncertowej promującej płytę "Stages of Delusion" w piątek (10 października) o godz. 20.15 w klubie Mjazzga zagrają Sounds Like The End Of The World. Na ich zaproszenie na scenie posłuchamy i zobaczymy również zespół Mentalnych Narzędzi. Bilety w cenie 10 zł przed i 12 zł w dniu koncertu.

Sounds Like The End Of The World to pięcioosobowy zespół instrumentalny. Projekt powstał w maju 2012 roku. W styczniu 2013 zarejestrował promocyjny mini-albumu "It All Starts Here" zawierający 5 autorskich utworów, który następnie wydał własnym nakładem w marcu tego samego roku. Zespół miał do tej pory przyjemność dzielić scenę z takimi wykonawcami jak God is An Astronaut, Long Distance Calling, Sleepmakeswaves, Tides From Nebula, Tune, DispersE czy Lebowski.
       Formacja Sounds Like The End Of The World nagrała pod koniec lutego materiał na swój debiutancki album "Stages of Delusion" w Sounds Great Promotion w Gdyni. Za realizację nagrań oraz produkcję odpowiada Jan Galbas, a za miks i mastering Kuba Mańkowski, którzy współpracowali z takimi wykonawcami jak Behemoth, Obscure Sphinx czy Jordan Rudess z Dream Theater. Prapremiera płyty odbyła się 16 kwietnia 2014 w Poznaniu w klubie Eskulap na wspólnym koncercie z grupą God is An Astronaut. Premiera płyty miała miejsce 6 maja 2014.
      
       Grupa Mentalnych Narzędzi powstała w roku 2009. Z racji różnorodnych zainteresowań, jak i również muzycznych doświadczeń członków kapeli muzycy poczęli wypracowywanie wspólnego środka muzycznego wyrazu. Dzięki temu, że na instrumentarium grupy składały się skrzypce, gitara, bas, syntezatory analogowe i perkusjonalia, w Mentalnych można było usłyszeć wpływy muzyki folkowej, rocka, elektroniki czy muzyki afrykańskiej. Mentalni od ponad roku pracowali nad nowym materiałem, przez ten czas zmniejszając skład zespołu oraz instrumentarium.
       Muzyka MN dzisiaj to połączenie bluesa, rocka, chilloutu ambientu w minimalistycznej formie, z lekką nutką narracji. Zespół ma na koncie realizacje muzyki i udźwiękowienia do filmów krótkometrażowych (min wielokrotnie nagradzanego "Do Dna" Macieja Głowińskiego), co nie pozostało bez związku z występami przed "filmową" publicznością na festiwalach filmowych "Kamera Akcja 2011" czy "Camerimage 2011". Mentalnych Narzędzi otrzymało nagrodę specjalną jury na festiwalu "Elbląg Rocks Europa 2010".
      
       Koncert w klubie Mjazzga w piątek, 10 października o godz. 20.15.
       Bilety w cenie 10 zł przed i 12 zł w dniu koncertu.
       Więcej na www.mjazzga.pl
       Następny koncert 18 października - Pablopavo i Ludziki
      
Cyklowi jesiennych koncertów w Mjazzdze patronuje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama