UWAGA!

„Poszukiwanie” Stanisławy Bujnowicz

 
Elbląg, „Poszukiwanie” Stanisławy Bujnowicz
fot. nadesłana

Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w piątek 4 grudnia o godz. 17.00 do mini galerii „Rudy kot” na wernisaż wystawy „Poszukiwanie” prezentującej malarstwo Stanisławy Bujnowicz. Wstęp wolny.

„Poszukiwanie”, czyli Stanisława Bujnowicz o sobie:
       Jestem pedagogiem i prawie całe moje życie zawodowe związane było z elbląską oświatą. Malować zaczęłam dzięki znanej elbląskiej malarce Krystynie Szostak, która ukazała mi, ile radości i szczęścia może dać zabawa kolorem i światłem przy tworzeniu własnego dzieła.
       Swoje umiejętności malarskie doskonaliłam na licznych warsztatach i plenerach oraz projektach artystycznych organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz Stowarzyszenie Jazowa i Starostwo Ostródzkie.
       Od trzech lat uczęszczam na zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, gdzie cennych wskazówek udziela mi gdański artysta-malarz Zbigniew Śmiechowski.
       Przy tworzeniu swoich prac posługuję się głównie farbami olejnymi i akrylowymi oraz stosuję fakturę i przecierki.
       Maluję pejzaże, kwiaty, martwą naturę, abstrakcje. Moje prace były prezentowane na wystawach zbiorowych i poplenerowych. Malarstwo jest dla mnie poszukiwaniem piękna, koloru i nastroju, a samo tworzenie obrazu daje mi poczucie pełnego relaksu, wolności i radości życia.
      
       Wystawę można oglądać do końca grudnia w godz. otwarcia filii: poniedziałek-piątek, 10.00-18.00.
       Ideą galerii „Rudy kot” jest promowanie twórczości mieszkańców naszego miasta. Wystawy odbywają się tam pod hasłem „Pasje małe i duże”, dając możliwość prezentowania artystom amatorom swoich prac.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ale fajnie zestawione barwne elementy przestrzeni. To musi być ciekawy i radosny człowiek. .. .chyba znajdę czas na to spotkanie ze sztuką. Tak mało jest takich spotkań ze sztuką, a szkoda kiedy są tacy ciekawi twórcy.
Reklama