UWAGA!

Powalczą o Księżycową Statuetkę

Powalczą o Księżycową Statuetkę

Siedmioro laureatów, wyszukany repertuar... Jednak zwycięzca może być tylko jeden i to właśnie on zgarnie Księżycową Statuetkę i nagrodę finansową. Już 22 sierpnia rozpoczną się Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej.

Pierwszy dzień festiwalu tradycyjnie rozpocznie się koncertem „Najlepsi z najlepszych”, w którym wezmą udział laureaci najbardziej prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych Festiwali Piosenki Artystycznej. O tym do kogo powędruje główna nagroda tradycyjnie zadecyduje publiczność. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie to łatwy wybór.
       Na dziedzińcu Galerii EL zaśpiewa Ola Długosz, która jest finalistką konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" (2013) oraz zdobywczynią I nagrody na XLI Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy poezję" (2014). Na Elbląskie Noce wybrała: "Część której masz już dość" Toma Waitsa oraz "Nie będziesz" z repertuaru Marka Dyjaka,.
       Wystąpi także, pochodząca z Kruszwicy, Marta Kostur. Zdobyła ona "Srebrny Prysznic" w Radomiu i otrzymała tym samym nominację do tegorocznego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Usłyszymy w jej wykonaniu: "Epitafium dla Mahali Jackson"
       Jonasza Kofty oraz "Nie opuszczaj mnie" Jaquesa Brela.
       Miłośnicy piosenki wartościowej usłyszą także Anastazję Simińską, zdobywczynię m.in.: Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy, 1 miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Brzegu oraz 2 miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Osobistej w Świeciu. Anastazja zaśpiewa „Bal u Posejdona” oraz „Libertango”
       Agata Klimczak to kolejna finalistka i laureatka najważniejszych festiwali i konkursów poświęconych piosence artystycznej – m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku (2013 i 2014) i Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie – (2012). W jej wykonaniu elbląska publiczność usłyszy ,,Akordeonistę" z repertuaru Edith Piaf i ,,Rozmowy domowe" Romana Kołakowskiego.
       Jedynym mężczyzną podczas koncertu „Najlepsi z najlepszych” będzie Piotr Dąbrówka, zdobywca m.in. I nagród podczas 49 edycji Studenckiego Festiwalu Piosenki i Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. „Barman” i „Monolog niesłyszących się” – to męska propozycja repertuaru na ten wyjątkowy wieczór.
       Nie zabraknie także osób znanych już elbląskiej publiczności. Mowa o Agacie Grześkiewicz z Olsztyna – laureatce OFSS …czy to jest kochanie oraz Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Agata zaśpiewa "W dziką jabłoń cię zaklęłam" Agnieszki Osieckiej oraz "Zamęt" Anny Achmatowej. W konkursie weźmie udział Irena Melcer zdobywczyni Tukana Złotego i Tukana Dziennikarzy na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
       Muzyczny wieczór pierwszego dnia Elbląskich Nocy zakończy się koncertem piosenek Andrzeja Zauchy w wykonaniu Krystyny Prońko, Małgorzaty Ostrowskiej, Janusza Szroma oraz laureatów Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy.
       Po koncertach przyjdzie czas na solidną dawkę dobrego humoru. 23 sierpnia o dobry nastrój publiczności zadbają kabarety: Nowaki, Słuchajcie, 7minutPo oraz Kabaret Skeczów Męczących. Tego dnia na Festiwalu pojawi się elbląski akcent - z kabaretami wystąpi Chór Cantata. Elbląskie Noce zakończą się sentymentalnym akcentem, czyli spektaklem „Kochaj albo rzuć”.
       W kasie Światowida tel. (55 611 20 68/76) lub on-line można zarezerwować i kupić bilety na Elbląskie Noce. Na pierwszy dzień, czyli na Festiwal Piosenki Wartościowej oraz koncert piosenek Andrzeja Zauchy bilety kosztują do 30 do 60 zł. Na Kabareton - od 50 zł do 100 zł , a na spektakl muzyczny - od 35 zł do 80 zł.
      
Patronat honorowy nad Elbląskimi Nocami. Festiwalem Piosenki Wartościowej objęli Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Jacek Protas oraz Prezydent Elbląga Jerzy Wilk.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)