UWAGA!

Powrót na scenę

 Powrót na scenę
fot. nadesłana

Anna Goc, laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” w kategorii piosenka artystyczna po 8 latach powraca do Elbląga. Tym razem zaprezentuje wyreżyserowaną przez siebie sztukę "Dwaj Bracia - tragedia kameralna w 53 dniach". Wstęp bezpłatny.

"Dwaj Bracia - tragedia kameralna w 53 dniach" to sztuka, która powstała na podstawie dramatu Fausto Paravidino. Będzie to polska premiera tekstu.
       Los Lwa i Borysa splata się z historią Eryki - na pozór aroganckiej nimfomanki i przyczyny wszelkich problemów. Pewny siebie młodszy brat, nieco wycofany i starszy z dwójki rodzeństwa oraz ich współlokatorka próbują dokonać niemożliwego - funkcjonować jako najmniejsza, podstawowa komórka społeczna: rodzina. Mimo różnych celów i pragnień bohaterowie poszukują wzajemnego zrozumienia, lawirując między prawdą, a coraz to nowymi kłamstwami. Czy w ich nieuporządkowanym, pełnym gier świecie możliwe jest szczęście? Tytułowe 53 dni może wypełnić zarówno powolny rozkład, jak i emocjonalne oczyszczenie.
       Spektakl prezentowany był w małopolskich placówkach kultury, a także na deskach Teatru Ludowego w Krakowie.
      
       Dwaj Bracia, tragedia kameralna w 53 dniach
       Fausto Paravidino
       spektakl dyplomowy
       Eryka - Karolina Grzegorzek
       Borys - Dominik Cisoń
       Lew - Sebastian Dela
      
       XX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” potrwa od 17 do 20 marca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
       Spektakl „Dwaj Bracia, tragedia kameralna w 53 dniach” będzie można obejrzeć w piątek, 18 marca na Scenie na Piętrze o godz. 19.
       Bezpłatne wejściówki można odbierać w Kasie CSE „Światowid”.
      
       Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
       Sponsor Główny: Grupa LOTOS.
       Sponsorzy: Grupa ENERGA, Kasa Stefczyka, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwo Handlowe OPTIMA, Hotel Anders w Starych Jabłonkach, Paters Producent Galanterii Skórzanej, Hotel Arbiter, Ubezpieczenia PERFECT Stanisław Jasina, Partner, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnymi OFSS "...czy to jest kochanie?"
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)