UWAGA!

Poznać dziedzictwo kulturowe Pasymia

 Elbląg, Poznać dziedzictwo kulturowe Pasymia
fot. nadesłana

Dziedzictwo to rodzaj spuścizny – materialnej i niematerialnej, której nie powinniśmy zmarnować, bo gdy mądrze korzystać z dziedzictwa, można wiele zyskać. W ramach organizacji Europejskich Dni Dziedzictwa odbędą się w Pasymiu zajęcia edukacyjne dla uczniów pasymskiej Szkoły Podstawowej, gra miejska oraz wystawa zdjęć powstałych w ramach projektu „Ewidentnie ważne. Dokumentacja cmentarza i kaplicy w Pasymiu”.

W piątek, 14 września w Pasymiu odbędą się wydarzenia wpisujące się w tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Zaplanowane działania są częścią projektu, dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa, który miał na celu dokumentację zabytkowego pasymskiego cmentarza ewangelickiego.
       Najważniejszym z nich będzie wystawa fotograficzna, na której znajdą się zdjęcia wykonane podczas warsztatów terenowych – będą na nich cmentarz i kaplica oraz prace dokumentacyjno-inwentaryzacyjnych – prezentowane w otwartej przestrzeni miasta Pasymia – na Rynku. Otwarcie wystawy odbędzie się o godz. 14.
       - Zależy nam na tym, by wystawa odbyła się w otwartej przestrzeni, aby obejrzeć ją mógł każdy, kto pojawi się w Pasymiu, kogo to miasto interesuje – mówią organizatorzy. - Wystawę będzie można oglądać przez dwa tygodnie.
       Tego samego dnia, gdy nastąpi otwarcie wystawy, zaplanowane są również dwa wykłady dla uczniów z pasymskich szkół. Warsztaty dotyczyć będą dziedzictwa kulturowego oraz zastosowania nowych technologii, aby współtworzyć katalog na portalu, zbierającego i upowszechniającego wiedzę o zabytkach. Po części teoretycznej uczniowie przeniosą się do historycznego centrum Pasymia, gdzie wezmą udział w grze terenowej, mającej na celu w ciekawy i rozwijający sposób pomóc zapoznać im się z dziedzictwem kulturowym Pasymia.
       Organizator: Stowarzyszenie Jantar
       Partnerzy: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elbląg, Urząd Miasta i Gminy w Pasymiu, Szkoła Podstawowa w Pasymiu im. Wojciecha Kętrzyńskiego, Miejski Ośrodek Kultury w Pasymiu.
       „Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa”.
      
Edyta Bugowska, CSE "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a wy co?? fundujecie dojazd i nocleg gratis, że piszecie o miasteczku odległym od elbląga o 150 km?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  maniek77(2018-09-11)
 • W dzisiejszych czasach pokonanie tych "demonicznych" 150km to jak wycieczka za miasto. Widocznie malo jedzisz, zeby miec wiedze ze drogi sa w o niebo lepszym stanie, niz jeszcze 15-18 lat temu. Ja w ramach wycieczek przez ostatnie 4 miesiace przejechalem ok 6000km. A noclegi we wszelkiej masci hostelach, motelach, wotelach czy tez kwaterze to norma. Co w tym strasznego? Mam mnostwo wspomnien i anegdot, wystarczy wyjsc z tych wygodnych 4 scian. PS. W Pasymiu bylem. Tobie tez polecam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  PodroznikOd7bolesci(2018-09-11)
Reklama