UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poznać możliwości... obudzić kreatywność

 
Poznać możliwości... obudzić kreatywność
fot. nadesłana

Od nowoczesnych technologii przez pokazy mody aż po zachwycające rękodzieło… W dniach 6 i 7 czerwca, w CSE „Światowid” odbyły się Targi Przemysłów Kreatywnych. Towarzyszył im program warsztatów i wykładów.

Targi zgromadziły szesnastu wystawców z sektora branż kreatywnych. Ogromne zainteresowanie, wśród młodszej części odwiedzających, wzbudziły: kolorowanki 3 D, ręcznie wykonane, szydełkowane zabawki Katarzyny Budyś oraz konstrukcja „Tekturion” Liszonkorpo&Tertejnment. Natomiast, nieco starsi uczestnicy z zainteresowaniem oglądali: meble, lampy, elementy wyposażenia, bezzałogowy pojazd latający, galanterię skórzaną, wydruki 3D, szafę multimedialną czy ekologiczną ładowarkę i wiele in.
       Program wzbogaciły pokazy mody. Tancerki elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” zaprezentowały wieczorowe suknie autorstwa, związanej z Elblągiem projektantki, Anny Kowalczyk. Osobny pokaz zarezerwowany był dla akcesoriów – torebek firmy Paters oraz bardziej swobodnej odzieży – koszulek marki Street Dance Collection, zaprojektowanych z myślą o osobach uprawiających taniec nowoczesny.
       Drugi dzień Targów wzbogaciła prezentacja multimedialnej pocztówki Elbląga – rezultatu warsztatów przeprowadzonych przez instruktorki z Fundacji Piąte Medium. Grupa uczestników stworzyła niepowtarzalny wizerunek naszego miasta, posiłkując się nowymi technologiami. Na multimedialną pocztówkę złożyły się: dźwięki dokumentujące odgłosy miasta, wywiady, fotografie i filmiki stanowiące zapis wrażeń ze spaceru po Elblągu.
       Zaprezentowane został także film wykonany przez uczestników warsztatów animacji filmowej. Efekty można zobaczyć tutaj.
       Targom towarzyszyła bogata oferta edukacyjna. Podczas wykładów i paneli dyskusyjnych zaproszeni goście dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Można było się dowiedzieć czym są branże kreatywne, jakie jest ich znaczenie dla gospodarki, gdzie można poszukiwać źródeł finansowania dla tego rodzaju działalności oraz jak przebiega proces twórczy od pomysłu do jego ostatecznej realizacji. Uczniowie elbląskich szkół podczas oprowadzania po Targach mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć z bliska najróżniejsze obiekty dotychczas dla nich niedostępne.
       – Mamy nadzieję na kontynuację i rozwój Festiwalu w kolejnych latach – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. – Wiemy jak ogromne znaczenie mają edukacja oraz innowacyjna gospodarka dla rozwoju miast i regionów. Dlatego pragniemy podkreślać znaczenie sektora kreatywnego.
       Targi były okazją do spotkania z twórcami, projektantami, przedsiębiorcami, zadawania pytań, poszerzania swojej wiedzy, zaczerpnięcia inspiracji, która być może wpłynie na wybór kreatywnego zawodu w przyszłości. Targi Przemysłów Kreatywnych stanowią również dowód na to, że ten sektor gospodarki rozwija się bardzo dynamicznie w Elblągu, że wielu jest przedsiębiorców, którzy stawiają na innowacyjność, nowoczesne wzornictwo i śmiałe rozwiązania.
      
       Festiwal Przemysłów Kreatywnych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
       Partnerzy: Elbląski Park Technologiczny, Jet System, Liceum Plastyczne, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich, Stowarzyszenie ESWIP, Stowarzyszenie Wzornictwo Warmii i Mazur, Partnerstwo Zatorze, Uniwersytet III Wieku, Elbląski Oddział Abstrakcyjny, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu, Zakład Usług Technicznych Mega Sp. z o.o.

       Organizatorzy: Stowarzyszenie „Jantar” w partnerstwie z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
      
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...