UWAGA!

Poznaj Bretanię

 Elbląg, Poznaj Bretanię
fot. nadesłana

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie zapraszają na 20. Dni Bretanii, które odbędą się w czwartek, 5 listopada. Wstęp wolny.

Spotkanie, będzie okazją nie tylko do zapoznania się bliżej z historią legendarnej krainy Króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu, ale także do wysłuchania tradycyjnej bretońskiej muzyki.
       Jean-Jacques Monnier, historyk i pisarz, specjalizujący się w historii Bretanii (kraina w północno-zachodniej Francji) i Olivier Caillebot, dziennikarz radiowy wspólnie prowadzą spotkania na temat historii Bretanii utrzymane w konwencji swobodnego dialogu ilustrowanego obrazem i muzyką. Podczas rozmowy prezentują historię swojego regionu wspominając zarówno o najważniejszych faktach z dziejów, jak i o mniej znanych, a znaczących wydarzeniach.
       - Dla elblążan będzie to okazja nie tylko do zapoznania się bliżej z historią legendarnej krainy Króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu, ale także do wysłuchania tradycyjnej bretońskiej muzyki - mówią organizatorzy spotkania.
       Bretania to miejsce, gdzie mieszają się kultury anglosaska z romańską. Ogromny wpływ na wygląd regionu i ludzi w nim żyjących ma celtycka przeszłość. Tutaj spotkać można niepowtarzalne krajobrazy wybrzeża Atlantyku – piaszczyste plaże, skaliste klify i urwiska.
       Spotkanie, które odbędzie się w CSE „Światowid” ma przybliżyć polskiej publiczności celtycki rodowód Bretanii, jej tożsamość kulturową i artystyczną oraz jej oryginalne miejsce na mapie współczesnej Francji. Rozmowie dziennikarza z historykiem (z udziałem tłumacza) towarzyszyć będą typowe melodie i pieśni bretońskie oraz fotografie.
       Francuscy goście wieczoru: Jean-Jacques Monnier (historyk), Olivier Caillebot (dziennikarz), Corentin Le Davay (pieśniarz bretoński), Alan Madec (akordeonista-muzyk bretoński).
       Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 listopada o godz. 18 w sali kameralnej kina Światowid. Wstęp wolny.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama