UWAGA!

Poznaj historię Elbląga i okolic z elbląskim Podzamczem

 
Elbląg, arch. muzeum
arch. muzeum

W dniach 17-19 września odwiedź Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, by obejrzeć wystawy w budynku "Podzamcze” w specjalnej, ulgowej cenie - 15 zł za bilet.

Oferta obejmuje ekspozycje: „Elbląg Reconditus”, „Truso – legenda Bałtyku”, „Goci. Znad Bałtyku do Rzymu” i „Historia ukryta pod ziemią”. To podróż po dziejach Elbląga i okolic, podczas której zwiedzający mogą poznać historię tajemniczego ludu Gotów z czasów Imperium Rzymskiego, wikińskich osadników, zamieszkujących we wczesnym średniowieczu osadę Truso, a także zobaczyć Elbląg oczami archeologów i zgłębić dzieje miasta na bogatej w środki artystyczne wystawie narracyjnej.

Dodatkowo w niedzielę, 19 września o godz. 12 na wystawie „Truso. Legenda Bałtyku” dr Marek F. Jagodziński opowie o odkryciu i badaniach legendarnej osady, a także o tym, jakie projekty elbląskich muzealników: archeologów, historyków i etnologów pozwalają realizować Fundusze Europejskie. Atrakcje będą dostępne w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Do odwiedzenia muzeum zachęcamy wszystkich zainteresowanych archeologiczną historią Elbląga i okolic. Z uwagi na reżim sanitarny w budynku może przebywać jednocześnie 35 osób. Prosimy o używanie maseczki zasłaniającej usta i nos.

Do zobaczenia!

Jakub Jagodziński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama