UWAGA!

Poznaj swoją folkową stronę

 Poznaj swoją folkową stronę

Już w środę, 20 listopada ruszają zajęcia, dzięki którym najmłodsi będą się mogli przygotować do występów w Zespole Pieśni i Tańca „Młody Elbląg”. Oprócz poznania tańców ludowych i barwnej kultury ludowej naszego regionu to również ciekawie i aktywnie spędzony czas wolny oraz możliwość zaprezentowania się podczas pokazów i występów.

Do udziału w zajęciach Centrum Tańca „Promyk” zaprasza dzieci z klas I -V szkół podstawowych. Spotkanie odbędzie się w Centrum Tańca „Promyk” o godz. 17. „Młody Elbląg” jest dla wielu tancerzy początkiem przygody tanecznej. Zespół stanowi naturalne zaplecze edukacyjne dla starszej grupy - „Ziemi Elbląskiej”, która od 35 lat podtrzymuje kulturę ludową regionu.
       - Dzieci, które przyjdą na zajęcia będą miały okazję poznać tańce narodowe, takie jak energetyczny oberek, żywiołowy krakowiak, liryczny kujawiak, wypróbują również ułańską fantazję mazura, szyk i majestat poloneza oraz specyfikę tańców regionalnych: kaszubskiego, śląskiego, beskidzkiego i łowickiego - opowiadają organizatorzy kursu.
       Zajęcia poprowadzi instruktor zespołu Żaneta Podobińska.
       - Dlaczego warto być w zespole? Bo można nauczyć się wspaniale tańczyć, poznać kulturę ludową regionu i kraju, rozwinąć się artystycznie, stać się bardziej kreatywny, ciekawie spędzić czas wolny... Powodów żeby przyjść na zajęcia jest mnóstwo - mówi instruktorka. - Wystarczy wyjść z domu i przyjść do Promyka, my zajmiemy się resztą.
      
       Spotkanie organizacyjne: 20 listopada (środa), o godz. 17 w CT „Promyk” ul. Browarna 80.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...