UWAGA!

Poznaj Żuławy

 Elbląg, Poznaj Żuławy

Ciekawe prezentacje, sprzedaż książek o Żuławach, wystawa, degustacja żuławskich potraw, prezentacja tutejszych tras rowerowych i Żuławskiej Kolei Dojazdowej, pokazy skanowania 3D, gry i zabawy dla całej rodziny - to tylko niektóre atrakcje, które będą miały miejsce w niedzielę, 8 maja w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Wstęp wolny.

O godz. 11 na holu głównym CSE „Światowid” rozpocznie się impreza poświęcona Żuławom. W sali kameralnej kina Światowid odbędą się wykłady i prezentacje naukowców, historyków, pasjonatów i ludzi związanych z kulturą. - Będzie to szansa by dowiedzieć się m.in. czym jest hydrotechniczny ewenement na Żuławach, ile metrów ma pętla żuławska, gdzie znajdują się żuławskie szlaki turystyczne – opowiada Marta Derlukiewicz z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. - Podczas spotkania dowiemy się także jaka jest historia żuławskiego serowarstwa, czym jest Machandel oraz jak smakuje żuławska tradycyjna zupa królewska z klopsikami.
       Piętro wyżej będą miały miejsce żuławskie mini targi. Będzie można skosztować oraz kupić tradycyjne żuławskie przetwory, nabyć książki tematycznie związane z Żuławami, posłuchać o digitalizacji regionalnych eksponatów. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, które będą mogły m.in. złożyć z papieru i pokolorować żuławski dom podcieniowy.
       Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Muzeum Stutthof w Sztutowie zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką regionalną w niedzielę, 8 maja do „Światowida”. Wydarzenie będzie trwało od godz. 11 do 16. Wstęp wolny.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • W nowym albumie " Malbork i okolice na starej pocztówce "jest trochę bardzo ciekawych unikatowych pocztówek z Żuław Wiślanych których dotąd nie widziałem
Reklama