UWAGA!

Profesjonalizm w Mjazzdze

 Profesjonalizm w Mjazzdze

W środę o godz. 20.16 w klubie Mjazzga rozpocznie się wyjątkowy koncert. Na scenie zaprezentuje się sekstet Profesjonalizm.

Profesjonalizm, nowy sekstet jazzowy Marcina Maseckiego, składa się, proszę ja Ciebie, z trębacza, dwóch saksofonów na zmianę z klarnetami, oraz klasycznej sekcji rytmicznej z pianinem na czele. Jego skład to creme de la creme warszawskiej sceny niezależnej. Sami wyjadacze. Masecki, Szuszkiewicz, Górczyński, Duda, Domagalski i Rogiewicz. Szok.
       Materiał muzyczny został skomponowany przez bend lidera w połowie 2010 roku za namową warszawskiego Domu Kultury Śródmieście. Masecki sięgnął tu do swoich korzeni i wszedł w dialog z amerykańską muzyka jazzową z bujnego okresu 1920-1950. Warto też wspomnieć, że jest to pierwszy autorski projekt Maseckiego, w którym prezentuje się on nam jako kompozytor pełną gębą (wcześniejsze polegały dużo bardziej na improwizacji lub kompozycji zbiorowej). W kwietniu 2011, po legendarnej czterodniowej rezydencji koncertowej w klubokawiarni Chłodna 25, Profesjonalizm wszedł do analogowego studia mgr Macieja Cieślaka i dokonał rejestracji muzycznej w prawie przedwojennych warunkach audio. Zespół jest niezmiernie zadowolony z efektu. Płyta otrzymała nazwę "Chopin Chopin Chopin".
       Muzyka nie należy do kategorii "łatwa w odbiorze" i tym samym zdecydowanie przypadnie do gustu wszystkim, którzy bez wątpienia określają się wszystkimi bądź jednym z epitetów: wymagający, ciekawy, zakręcony, zwariowany, ze zdiagnozowanym ADHD, poirytowany, nieokrzesany, luźny, piękny, kreatywny lub swawolny. Z grubsza rzecz ujmując, większość bywalców Mjazzgi można spokojnie opisać posiłkując się powyższymi przymiotnikami, tak więc wylewnie zapraszamy wszystkich. Zabrać warto ze sobą również innych, do tej pory nie bywających w Mjazzdze pełnoletnich członków rodzin, przyjaciół, wrogów oraz lokalnego listonosza, ponieważ będzie to jedyny koncert Maseckiego z członkami w tym dniu i o tej godzinie, tak że o posłuchaniu i zobaczeniu ich w innym miejscu, niewiele nawet oddalonym nie ma co nawet marzyć. Wstęp na tę atrakcję kosztuje jedynie niecałe szesnaście złotych. Dokładnie piętnaście.
      
       Na scenie zaprezentuję się więc:
       Marcin Karol Masecki - pianino, kompozycje
       Kamil Stanisław Szuszkiewicz - trąbka
       Michał Wit Górczyński - klarnet, saksofon
       Tomasz Przemysław Duda - saksofon
       Piotr Wojciech Domagalski - kontrabas
       Jerzy Andrzej Rogiewicz - perkusja.
      
       Tradycyjnie w poniedziałek (19 października) Mjazzgig, czyli jazz jam session, a w czwartek wieczór z Adamem Dampcem na białe klawisze i czarny głos (wstęp wolny). Zapraszamy!

       ------------- Reklama -------------
Wojtek Minkiewicz, Klub Mjazzga

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)