UWAGA!

Projekty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

 
Elbląg, Projekty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
fot. nadesłana

Elbląska Orkiestra Kameralna otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt pn. Zakup smyczków lutniczych dla Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z priorytetu Infrastruktura Kultury.

Projekt zakłada zakup 20 smyczków lutniczych dla Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Smyczki powinny spełniać określone kryteria – wykonanie z wysokiej klasy, twardego i wytrzymałego drewna fernambukowego umożliwiającego uzyskanie pięknego brzmienia instrumentu, wyrównującego dynamikę. Konieczna jest także odpowiednia sprężystość pręta – umożliwiającego uzyskanie olbrzymiej palety technik wykonawczych. Smyczek jest narzędziem pracy niezwykle ważnym, gdyż dopełnia brzmienie instrumentu jako całości. Pozwala również szybciej pokonywać techniczne trudności, a jego zła jakość uniemożliwia wykonanie pewnych artykulacji: spiccata, ricochet, sautillé, które występują w każdym utworze muzycznym. Zakup smyczków o wysokiej technice wykonania wpłynie bezpośrednio na podniesienie jakości brzmienia kameralistów, ich warsztatu, a tym samym na wszystkie produkcje artystyczne całego zespołu. Budżet tego zadania wynosi 120 tys. zł.
      
       Elbląska Orkiestra Kameralna jest również partnerem transgranicznego projektu Ciconia, realizowanego w ramach Programu „Południowy Bałtyk" w latach 2013-2014, zakładającego współpracę Polski, Danii, Szwecji i Niemiec w celu umożliwienia międzynarodowej wymiany kulturalnej między regionami uczestniczącymi w projekcie. Realizacja projektu umożliwi Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej pozyskanie przyszłych miejsc organizacji koncertów za granicą, realizację międzynarodowych tras koncertowych oraz kontakt z zagranicznymi instytucjami muzycznymi w zakresie wymiany doświadczeń, a także repertuaru solistów oraz dyrygentów. Budżet zadania to 287 085 euro.
      
       Sponsor Strategiczny, Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S. A.

      
      
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
 
      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A KIEDY budowa budynku filharmonii w Elblągu, bo WSTYD BY TAKA SUPER ORKIESTRA GRAŁA BYLE GDZIE!!!!!
 • nie ma kasy, trzeba Terkawke badać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wujek Romek(2013-02-08)
 • nie chcę być zlośliwy ale mówia, ze i wybuduja jak OPEGIEKA zakupi sprzet do nagrywania i otworzy sklep muzyczny z płytami, OPEGIKA to firma rozwojowa możliwe że zainwestuje Florian w sprzeti wtedy trzeba będzie wybudować filharmonie, inaczej niestety nie ma takiej potrzeby, zbytek jak to na wsi mawiają sołtysi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sołtysowa wiocha nie miasto(2013-02-08)
 • andrzejocha17 To cieszy orkiestra bedzie zaopatrzna w wysokiej klasy smyczki. Pogratulowac, brawo. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  andrzejocha17(2013-02-09)
 • Brawo! Gratulacje, spotykamy sie w Walentynki.
 • Propagandowa gawęda. NOWE, SPRĘŻYSTE SMYCZKI WARUNKIEM DOBREGO ROZWOJU ORKIESTRY. Rozwój tego ambitnego zespołu to długi i wyboisty proces. Życzę Orkiestrze siły i wytrwałości, aby jej poziom artystyczny znacznie przewyższył, ,nowoczesne opakowanie".
 • to jest makabreska jakaś, dla Olsztyna filharmonia dla Elbląga smyczki?!!! i to sprężyste niesłychanie, mamy miasto, które liczy mieszkańców w tym województwie sporo, nasi muzycy traktowani są niczym Janko muzykant, kupiono smyczki!!! szkoda, że nie odświeżacze powietrza,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fredsa(2013-02-09)
 • Smyczki, to kupa kasy, nie stac muzyka aby kupił bardzo dobre lutnicze. Jeśli instytucja o to zadbała to genialnie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  md.muzyk(2013-02-10)
 • Do propagandowej gawędy, życz sobie więcej rozumku bo jest źle!
 • EOK - to zwyczajna działalność komercyjna. I jako taka powinna być sprywatyzowana. Jeżeli są tam /potencjali "geniusze" marketingu muzycznego/ to dadzą sobie radę na wolnym Rynku. Po co więc te urzędowe dotacje, wspomagania sponsorskie itp. .. i to wieczne skomlenie przed Urzędem Miasta?. Do Boju Dyrekcjo EOK - czas zdobywać Warszawę, Kraków, Wiedeń i Londyn. To WASZ CZAS i wasze ryzyko, ale za prywatne pieniądze.
 • Każda Orkiestra-duża, mała, teatry opery czyli instytucje kultury określone w Ustawie dot. instytucji kultury na całym świecie, w Polsce też, funkcjonują na dotacji plus pieniądze, które są w stanie pozyskać(bilety, sponsorzy itp. ) a razem stanowi to budżet placówki. Obowiązkiem takich instytucji jest działalność statutowa czyli edukacja kulturalna, określa to przede wszystkim konstytucja RP dotycząca obowiązku Państwa wobec obywatela. EOK tak działa a rewolucjonista wyżej musi się troche wyedukować. .. .nawet jesli to jest czysta zawiśc lub jeszcze coś innego. ..
Reklama